Search
Close this search box.

با این باتری گوشیت تا 50 سال شارژ نمی خواد!

Betavolt شرکت استارت‌آپ چینی باتری هسته‌ای می سازد که به‌اندازه یک سکه است و می‌تواند تا 50 سال بدون شارژ دوام بیاورد.
Betavolt به ویژه بر خروجی باتری تاکید کرده است که می تواند تا 50 سال بدون نیاز به شارژ یا تعمیر و نگهداری دوام بیاورد. این ادعای پر سر و صدا اولین بار توسط Betavolt مستقر در پکن در بیانیه مطبوعاتی مطرح شد، زمانی که باتری هسته ای را برای استفاده غیرنظامی در 8 ژانویه راه اندازی کردند.

مطالعه این باتری ۵۰ سال دوام می آورد

استارت‌آپ چینی باتری هسته‌ای به‌اندازه سکه می‌سازد که می‌تواند تا 50 سال بدون شارژ دوام بیاورد.

این شرکت ادعا می کند که باتری مینیاتوری که هنوز در مرحله توسعه است، همچنین پتانسیل تامین انرژی یک گوشی هوشمند را در آینده دارد. استفاده از انرژی اتمی در تامین انرژی باتری گوشی‌های هوشمند می‌تواند یک تغییر بازی حیرت انگیز در بخش انرژی باشد.
باتری انرژی اتمی این شرکت با نام BV100 در 8 ژانویه رونمایی شد در حالی که Betavolt به فناوری جدید خود می بالد و آن را خیلی جلوتر از تحقیقات علمی اروپایی و آمریکایی می خواند.
این باتری با استفاده از ایزوتوپ رادیواکتیو در حال پوسیدگی نیکل (Ni-63) انرژی ساطع می کند. بین لایه های Ni-63 ورقه هایی از یک نیمه هادی الماس تک کریستالی وجود دارد که ضخامت آنها فقط 10 میکرون است. وقتی صحبت از ذخیره سازی به میان می آید، این شرکت ادعا می کند که طبق گزارش ها می تواند 3300 مگاوات ساعت را ذخیره کند و می تواند چگالی انرژی بسیار بیشتر از 10 برابر باتری های لیتیومی معمولی را در خود نگه دارد.

باتری با ۵٠ سال طول عمر و ایمنی

Betavolt به ویژه بر خروجی باتری تاکید می کند که می تواند تا 50 سال بدون نیاز به شارژ یا تعمیر و نگهداری دوام بیاورد. ابعاد باتری 15*15*15 میلی متر با توان 100 میکرووات و ولتاژ 3 ولت می باشد. جالب اینجاست که با این ظرفیت بسیار کم، آنقدر قوی نیست که بتواند یک دستگاه الکترونیکی مانند گوشی هوشمند را شارژ کند. به همین علت، این شرکت استفاده از BV100 را به صورت سری یا موازی برای تامین انرژی دستگاه ها پیشنهاد می کند.
استفاده از باتری انرژی هسته‌ای ممکن است خطرناک به نظر برسد، اما این شرکت ادعا می‌کند که باتری «کاملاً ایمن» است و در نهایت می‌توان از آن در بیمارستان‌ها در ضربان‌ساز و قلب مصنوعی استفاده کرد.
شرکت چینی بیان می‌کند که هیچ تشعشع خارجی وجود ندارد و اضافه می‌کند که باتری «در پاسخ به طب سوزنی و شلیک گلوله آتش نمی‌گیرد یا منفجر نمی‌شود».
باتری های هسته ای در حال حاضر در مهندسی هوافضا مورد استفاده قرار می گیرند، اما با راه اندازی BV100، استفاده از باتری های هسته ای در زندگی روزمره می تواند به روند بعدی فناوری تبدیل شود.
این شرکت گفت که این باتری در حال حاضر در مرحله آزمایشی خود است و به زودی به تولید انبوه خواهد رسید.

Betavolt در بیانیه خود گفت: «اگر سیاست‌ها اجازه دهند، باتری‌های انرژی اتمی می‌توانند به تلفن همراه اجازه دهند که دیگر هرگز شارژ نشوند و پهپادهایی که در حال حاضر فقط می‌توانند 15 دقیقه پرواز کنند، قادر خواهند بود به طور مداوم به پرواز درآیند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

iOS 18 ممکن است برخی از برنامه های بومی آیفون را اصلاح کند

iOS 18 و اصلاح برخی از برنامه های بومی آیفون

iOS 18 در حال حاضر به عنوان جاه طلبانه ترین به روز رسانی در سال های اخیر تبلیغ می شود. انتظار می‌رود که با تغییرات عمده، پیشرفت‌ها و ویژگی‌های هوش مصنوعی مولد همراه باشد.