Search
Close this search box.

این باتری 50 سال دوام می آورد

این باتری 50 سال دوام می آورد
گوشی هوشمند، لپ تاپ، هدفون، ساعت هوشمند، تبلت و بسیاری موارد دیگر. همانطور که می‌بینید، تعداد دستگاه‌هایی که روزانه باید شارژ کنیم در حال افزایش است.

گوشی هوشمند، لپ تاپ، هدفون، ساعت هوشمند، تبلت و بسیاری موارد دیگر. همانطور که می‌بینید، تعداد دستگاه‌هایی که روزانه باید شارژ کنیم در حال افزایش است.

مطالعه در آپدیت اندروید «سلامت باتری» را هدیه بگیرید!

این یک نگرانی اضافی با زندگی پرمشغله ما پر از کار، مدرسه و معاشرت با دوستان است. بسیاری از ما این ناراحتی را تجربه کرده‌ایم که فراموش کرده‌ایم گوشی خود را یک شبه شارژ کنیم یا باتری هدفون‌هایمان را در زمان نیاز پیدا کنیم.

با وجود پیشرفت‌هایی مانند فناوری‌های شارژ سریع و پورت شارژ یکپارچه اتحادیه اروپا، این مشکل همچنان ادامه دارد. در پورت، مشکل همچنان پابرجاست. اما نگران نباشید، راه حل از قلب فناوری، چین می‌آید. یک استارت‌آپ چینی باتری جدیدی را معرفی کرده است که ادعا می‌کند به مدت 50 سال بدون نیاز به شارژ یا نگهداری برق تولید می‌کند.

در دنیای امروزی که فناوری محور است، با توجه به اینکه همه چیز از ماشین گرفته تا هواپیما شروع به تکیه بر برق کرده‌اند، مطالعات روی فناوری‌های باتری افزایش یافته است. با این حال، علاوه بر سرعت شارژ، حداقل تا کنون مصرف کننده‌ای با نتیجه‌ای روبرو نشده است. Betavolt، مستقر در پکن، باتری جدیدی را معرفی کرده که ادعا می‌کند به مدت 50 سال بدون نیاز به شارژ یا نگهداری برق تولید می‌کند. با شنیدن “هسته‌ای” یک باتری عظیم را تصور نکنید. بتاولت موفق می‌شود 63 ایزوتوپ هسته‌ای را در یک باتری کوچک‌تر از یک سکه فشرده کند.

این باتری 50 سال دوام می آورد
این باتری 50 سال دوام می آورد

باتری هسته‌ای Betavolt در حال حاضر 100 میکرووات با ولتاژ 3 ولت تولید می‌کند که همگی در 15x15x5 میلی‌متر مکعب بسته‌بندی شده‌اند. با این حال، هدف رسیدن به توان خروجی 1 وات تا سال 2025 است. این فناوری از انرژی حاصل از ایزوتوپ‌های در حال فروپاشی بهره می‌برد، مفهومی که در 20th توسعه یافت. باتری‌های گرما هسته‌ای قبلی که در فضاپیماها، سیستم‌های زیر آب و ایستگاه‌های علمی از راه دور استفاده می‌شد، با چالش‌های مربوط به هزینه و اندازه مواجه بودند.

این شرکت بیان می‌کند که باتری هسته‌ای در حال حاضر در مرحله آزمایش است و Betavolt قصد دارد به‌زودی تولید انبوه را آغاز کند. ایده داشتن آیفونی که هیچ وقت شارژش تمام نمی‌شود باورنکردنی به نظر می‌رسد، اینطور نیست؟ با این حال، عاقلانه است که با در نظر گرفتن خطرات بالقوه حمل یک باتری هسته‌ای در جیب، در حال حاضر با احتیاط به این اختراع پیشگامانه نزدیک شوید. در نتیجه، تولید انبوه ممکن است در حال حاضر یک رویای دور باشد.

انرژی هسته ای نوعی انرژی است که از هسته اتم ها تولید می شود. در حال حاضر، بیشترین کاربرد انرژی هسته ای در تولید برق است. نیروگاه های هسته ای از انرژی هسته ای برای تولید گرما استفاده می کنند و این گرما برای تولید بخار آب و در نهایت برای تولید برق استفاده می شود.

این باتری 50 سال دوام می آورد
این باتری 50 سال دوام می آورد

در مجموع، انرژی هسته‌ای یک منبع انرژی با پتانسیل زیادی است، اما استفاده از آن مستلزم توجه به خطرات و معایب آن نیز می‌باشد. باید دید آیا این باتری در گوشی‌های هوشمند و دستگاه‌های پرکاربرد استفاده خواهد شد یا در رویا باقی می‌ماند. بسیاری به دنبال گجت دیجیتالی هستند که هیچ گاه انرژی خود را از دست نمی‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

iOS 18 ممکن است برخی از برنامه های بومی آیفون را اصلاح کند

iOS 18 و اصلاح برخی از برنامه های بومی آیفون

iOS 18 در حال حاضر به عنوان جاه طلبانه ترین به روز رسانی در سال های اخیر تبلیغ می شود. انتظار می‌رود که با تغییرات عمده، پیشرفت‌ها و ویژگی‌های هوش مصنوعی مولد همراه باشد.