Search
Close this search box.

اپل چه زمانی گوشی آیفون فلیپ عرضه می‌ کند؟

اپل چه زمانی گوشی آیفون فلیپ عرضه می‌ کند؟
تلفن‌های تاشو چندین سال است که وجود دارند، اما تنها شرکت‌های کمی از این فناوری استقبال کرده‌اند که سامسونگ در میان آن‌ها برجسته است.

تلفن‌های تاشو چندین سال است که وجود دارند، اما تنها شرکت‌های کمی از این فناوری استقبال کرده‌اند که سامسونگ در میان آن‌ها برجسته است.

با این حال، اخیراً مطمئناً شاهد گرم شدن اوضاع هستیم. نه تنها موتورولا در نهایت توجه مثبتی به Razr Plus و Razr 2023 به خود جلب کرد، بلکه حتی گوگل نیز با پیکسل فولد خود را به رینگ انداخته است. اما اپل چطور؟ آیا در نهایت باید منتظر گوشی تاشو آیفون باشیم یا فلیپ؟

مدتی است که شایعاتی در مورد به اصطلاح آیفون فلیپ وجود دارد، اما جزئیات کمی در مورد برنامه‌های اپل منتشر شد. آیا شواهدی وجود دارد که اپل روی یک دستگاه تاشو یا آیفون فلیپ کار می‌کند؟

مطالعه چگونه ویجت ها را به صفحه قفل آیفون خود اضافه کنیم ​

اپل چه زمانی گوشی آیفون فلیپ عرضه می‌ کند؟
اپل چه زمانی گوشی آیفون فلیپ عرضه می‌ کند؟

آیا اپل در حال حاضر روی دستگاه تاشو یا آیفون فلیپ کار می‌کند؟

اپل حداقل به طور رسمی در مورد برنامه‌های خود برای فناوری تاشو اظهار نظر نکرده است. با این وجود، حداقل نشانه‌هایی وجود دارد که اپل چشم خود را به سمت بازار تاشو معطوف کرده است. در طول سال‌ها، اپل چندین پتنت مرتبط با فناوری تلفن‌های تاشو و فلیپ به ثبت رسانده است، که نشان می‌دهد این شرکت حداقل به طور فعال این ایده را آزمایش می‌کند. البته، شرکت‌ها اغلب برای حفظ منافع خود، پتنت‌های جدیدی را ثبت می‌کنند. تنها بخش کوچکی از این پتنت‌ها آن را به محصولات تجاری تبدیل میکنند.

فراتر از پتنت‌ها، شایعات متعددی نیز شنیده‌ایم که ادعا می‌کنند اپل نه تنها عوامل شکل جدیدی را امتحان می‌کند، بلکه حتی روی ایده‌های جدید برای محافظت بهتر از تلفن کار می‌کند. یکی از مفاهیم جدیدتر، ویژگی خاصی است که به طور خودکار زمان افتادن تلفن را تشخیص می‌دهد. سپس گوشی بلافاصله شروع به بستن لولا می‌کند. اینکه آیا این واقعاً می‌تواند به اندازه کافی سریع کار کند تا عملی باشد، مشخص است، اما مطمئناً ایده جالبی است.

بدیهی است که ما نمی‌دانیم یک آیفون تاشو یا فلیپ چگونه می‌تواند باشد، اما چند شایعه و حق ثبت اختراع وجود دارد که به ترسیم یک تصویر احتمالی کمک می‌کند.

یک آیفون فلیپ یا تاشو چه شکلی است؟

اپل چه زمانی گوشی آیفون فلیپ عرضه می‌ کند؟
اپل چه زمانی گوشی آیفون فلیپ عرضه می‌ کند؟

تحلیلگر Ming-Chi Kuo ادعا می‌کند که اپل در حال آزمایش سایزهای مختلف نمایشگر، از جمله نمایشگر 9 اینچی است که می‌تواند از وسط تا شود. با این حال، این احتمالاً به عنوان یک iPad شناخته می‌شود، نه یک iPhone. علاوه بر این، کو می‌گوید که این شرکت در حال کار بر روی یک آیفون تاشو با صفحه نمایشی به اندازه 8 اینچ است.

این فقط کمی بزرگ‌تر از صفحه نمایش 7.3 اینچی موجود در سامسونگ Galaxy Fold 4 است. همچنین تقریباً به سایز iPad Mini با سایز 8.3 اینچی است. گذشته از آن شایعاتی مبنی بر همکاری ال‌جی با اپل برای آزمایش پنل 7.5 اولد کوچک‌تر نیز وجود دارد. هیچ یک از این صفحه نمایش‌ها به اندازه صفحه نمایش Z Flip 4 کوچک نیستند، اگرچه این لزوما به این معنی نیست که اپل سایزهای دیگر را نیز آزمایش نمی‌کند.

همچنین نمی‌توانیم بگوییم که آیا اپل از فرم فاکتوری استفاده می‌کند که مانند کتابی مانند Fold 5 از وسط تا شود یا چیزی که مانند Z Flip 5 از وسط تا شود. هر دو سبک اخیراً از یک پتنت برای طرحی مطلع شدیم که خیلی بی شباهت به سری Galaxy Flip نیست. علاوه بر این، اپل حق امتیازی برای چیزی شبیه به مایکروسافت Surface Duo با دو صفحه نمایش دارد که از طریق یک لولا به یکدیگر متصل می‌شوند اما از نظر فنی پنل‌های جداگانه‌ای هستند.

اپل اغلب مفاهیم موجود را تکرار می‌کند، حتی اگر به دلیل «اولین» بودن، اعتبار کسب کند. اما طرح‌های واقعا منحصر به فرد چطور؟ حداقل تعداد کمی هستند که کاملاً شبیه هیچ چیز دیگری نیستند. همانطور که در تصویر می‌بینید، یکی از احتمالات گوشی است که از وسط تا می‌شود اما بخش کوچکی برای اعلان‌ها و سایر اطلاعات باقی می‌گذارد. این امر مسلماً دوام صفحه نمایش را بسیار کمتر می‌کند. ما خوشحالیم که می‌بینیم که اپل حداقل در حال بررسی گزینه‌های خود است. اپل حتی حق ثبت اختراع قدیمی‌تری برای یک دستگاه سه تاشو و دیگری برای دستگاه تک صفحه‌ای دارد که می‌تواند یک صفحه نمایش ثانویه را از طریق آهن ربا وصل کند.

همانطور که می‌بینید، اپل راه‌های زیادی برای طراحی یک گوشی تاشو دارد.

اپل چه زمانی گوشی آیفون فلیپ عرضه می‌ کند؟
اپل چه زمانی گوشی آیفون فلیپ عرضه می‌ کند؟

چه زمانی می‌توانیم انتظار داشته باشیم که تاریخ عرضه آیفون فلیپ اعلام شود؟

در سال 2022 ادعاهایی شنیدیم که می‌توانیم شاهد عرضه یک آیفون تاشو یا فلیپ در سال 2023 باشیم. بدیهی است که این اتفاق هرگز رخ نداد. اکثر تحلیلگران صنعت پیش‌بینی‌های خود را به طور قابل ملاحظه‌ای به جلو برده‌اند و نشان می‌دهند که یک آیفون تاشو یا فلیپ حداقل یک سال دیگر باقی مانده است. تحلیلگران برجسته‌ای مانند مینگ-چی کو می‌گویند که احتمالاً سال 2025 محتمل‌ترین سال انتشار است. حتی در این صورت، بسیار محتمل بوده که اولین دستگاه تاشو اپل یک محصول واقعی با برند آیفون نباشد.

ممکن است اپل بخواهد قبل از ساخت یک آیفون تاشو اجازه دهد بازار به بلوغ برسد

اپل اغلب در مورد تطبیق فناوری جدید محتاط است. این کار را به چند دلیل انجام می‌دهد. یکی، قیمت فناوری جدید اغلب گزاف است و اپل در حال حاضر هزینه پریمیومی را دریافت می‌کند. اگر اپل در اوایل سامسونگ وارد بازی تاشو می‌شد، احتمالاً قیمت این گوشی بسیار بیشتر از رقبا بود. دوم، فناوری جدید اغلب قابل اعتمادترین نیست. اگرچه گوشی‌های تاشو سامسونگ بسیار بهبود یافته‌اند، اما گزارش‌هایی از برخی کاربران از ورود گرد و غبار به گوشی، نمایشگرهای شکننده که به راحتی می‌شکنند، لولاهایی که هنگام افتادن خم می‌شوند و سایر شکایات مشابه وجود دارد.

اپل معمولا منتظر می‌ماند تا به اندازه کافی پایدار یا محبوب شود که سرمایه گذاری ارزش آن را داشته باشد. بیایید صادق باشیم؛ مدها می‌آیند و می‌روند اپل تمایل دارد فقط دسته بندی محصولات را انتخاب کند که معتقد است قدرت ماندگاری دارند. به عنوان مثال، کمی بیش از یک دهه پیش، بسیاری فکر می‌کردند که اپل برای غواصی در بازی‌های نوت بوک دیوانه است.

آینده‌نگاری به ما می‌گوید که آنها حق داشتند دست از کار بکشند. با در نظر گرفتن این موضوع، یک آیپد تاشو شرط اول بسیار امن‌تر خواهد بود.

یک آیپد تاشو طوری طراحی نمی‌شود که همه جا قابل حمل باشد و سایز بزرگ‌تر آن به این معنی است که به احتمال زیاد اطمینان از طراحی که از آن محافظت می‌کند راحت‌تر است. پیشتر شرکت‌هایی مانند ایسوس و لنوو را دیده‌ایم که لپ‌تاپ‌های تاشو جذابی می‌سازند، بنابراین سابقه‌ای برای دستگاه‌های صفحه‌نمایش بزرگ‌تر وجود دارد.

اپل چه زمانی گوشی آیفون فلیپ عرضه می‌ کند؟
اپل چه زمانی گوشی آیفون فلیپ عرضه می‌ کند؟

گزارش ها حاکی از آن است که iPad تاشو سال 2025 از راه می‌رسد

تحلیلگر Ming-Chi Kuo در اوایل سال جاری گزارش داد که آیپد مینی با صفحه نمایش تاشو و پایه فیبر کربنی ممکن است در سال 2024 وارد بازار شود. همچنین شایعاتی وجود دارد که نشان می‌دهد اپل در حال آزمایش با اندازه نمایشگر تاشو با سایز 20 اینچ است.

حتی سامسونگ نیز ادعا می‌کند که امکان یک آیپد تاشو را مطرح کرده  و ادعا می‌کند که قبل از اقدام به آیفون تاشو، یک صفحه نمایش بزرگ تاشو عرضه می‌کند. با توجه به اینکه آنها یکی از تولیدکنندگان اصلی نمایشگرهای تاشو هستند، به نظر می رسد که این یک ادعای کاملاً قابل اعتماد است.

مشخص نیست که آیا این یک آیپد معمولی خواهد بود یا به عنوان یک تلفن ترکیبی که می‌تواند به عنوان یک تلفن سنتی با پشتیبانی کامل از تماس نیز کار کند. ما همچنین در مورد طرحی که شرکت ممکن است به آن بپردازد بسیار اندک می‌دانیم، اگرچه چندین گزارش به سمت چیزی با طراحی کتاب مانند تمایل دارند.

در پایان، اپل در حال کار بر روی فناوری تاشو است. این تنها به زمان بستگی دارد. اگر بخواهیم پیش بینی کنیم، تصور می‌کنیم اولین تلاش آن‌ها یک دستگاه آیپد مینی است که هم در رنگ‌های 5G/LTE و هم WiFi عرضه می‌شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

iOS 18 ممکن است برخی از برنامه های بومی آیفون را اصلاح کند

iOS 18 و اصلاح برخی از برنامه های بومی آیفون

iOS 18 در حال حاضر به عنوان جاه طلبانه ترین به روز رسانی در سال های اخیر تبلیغ می شود. انتظار می‌رود که با تغییرات عمده، پیشرفت‌ها و ویژگی‌های هوش مصنوعی مولد همراه باشد.