Search
Close this search box.

معرفی Waze و ۳ مسیریاب حرفه ای جایگزین

Waze یکی از محبوب ترین برنامه های ناوبری در بازار است که می تواند مسیرهای منحصر به فردی را بر اساس ترجیحات شخصی و ترافیک ارائه دهد. با این حال، Waze مشکلات قابل توجهی دارد که برخی از افراد آن را دوست ندارند، مانند مشکلی که هنگام تلاش برای دریافت مسیرها از نقطه شروعی غیر از مکان فعلی خود تجربه می کنید.
خوشبختانه، اگر می خواهید از اپل واچ خود پیمایش کنید، جایگزین های بسیار خوبی برای Waze وجود دارد. در حالی که انتخاب های برنامه شما نسبت به زمانی که از iPhone یا Android پیمایش می کنید محدودتر خواهد بود، هنوز مجموعه ای سالم از برنامه ها در سیستم عامل Apple Watch موجود است . بیایید بهترین گزینه ها را بررسی کنیم.

مطالعه چگونه با Google Maps مخفیانه تر زندگی کنید!؟

ویز «Waze»

همانطور که در مقدمه عنوان شد یک برنامه ناوبری تلفن همراه بر پایه مشارکتی است که از GPS و اطلاعات ترافیک زنده برای راهنمایی رانندگی استفاده می‌کند. این برنامه امکاناتی از قبیل مسیریابی هوشمند بر اساس وضعیت ترافیک، گزارش تصادفات و انواع مسائل رانندگی را فراهم می‌کند و از به روزرسانی های کاربران برای ارتقاء دقت و کارایی خود استفاده می‌کند. Waze به جامعه کاربران خود اجازه می‌دهد تا اطلاعاتی را که از رانندگی خود به دست می‌آورند، از جمله اطلاعات درباره ترافیک و شرایط جاده را به صورت زنده به برنامه ارسال کنند، که این امر منجر به بهبود دقت و کارایی ناوبری برنامه می‌شود.

برنامه Waze به واکنش سریع به تغییرات در ترافیک، اعتماد به اطلاعات زنده کاربران و وجود قابلیت‌های اجتماعی نظیر امکان مکالمه با دیگر کاربران و اشتراک گذاری مسیرها شناخته می شود. به علاوه، Waze از تکنولوژی های هوشمند فرد به فرد برای نشان دادن مسیرهای جایگزین و کم‌تر فعال محلی، استفاده می‌کند. این ویژگی ها باعث شده است که Waze یکی از محبوب‌ترین برنامه های ناوبری برای رانندگان باشد.

Google Maps ابزار ناوبری ماهواره ای اصلی برای اکثر کاربران است.

۱.نقشه های گوگل

اگر از Waze استفاده نمی کنید، احتمالاً Google Maps بهترین گزینه برای شماست. Google Maps به دلایلی به عنوان یک برنامه ناوبری برتر است. این فقط به این دلیل نیست که رایگان است! می توانید از Google Maps به عنوان یک برنامه ناوبری ماهواره ای تمام پشته با ویژگی های بیشتر از Waze استفاده کنید. تنها تفاوت عملکردی بین Waze و Google Maps – که هر دو در حال حاضر متعلق به Google هستند – این است که Waze از داده‌های ترافیک و تصادفات جمع‌سپاری شده برای تغییر مسیر کاربر در رسانه‌ها استفاده می‌کند. بنابراین، Waze معمولاً انتخاب ناوبری نشسته برای کاربرانی است که از تغییر مسیر به سریع‌ترین مسیر بر اساس روند ترافیک فعلی، مانند تاکسی‌ها و رانندگان اشتراکی، به شدت سود می‌برند.
با این حال، بسیاری از مردم همچنان از Google Maps استفاده می کنند و به دلیل انعطاف پذیری آن را ترجیح می دهند. Waze به طور خاص برای کاربران ماشین و موتورسیکلت طراحی شده است یا افرادی که از جاده های اصلی استفاده می کنند. چون ویز نمی تواند مسیرهای پیاده روی یا ترانزیت ایجاد کند. به طور کلی فاقد آن اطلاعات است. بنابراین، افرادی که می خواهند از برنامه نقشه خود برای چیزی بیش از مسیرهای اتومبیل استفاده کنند، معمولاً Google Maps را پیش فرض می گیرند. حتی افرادی که از Waze برای کار خود به عنوان راننده استفاده می‌کنند، معمولاً وقتی به مکان‌هایی می‌روند که Waze نمی‌تواند آن ها را به آنجا ببرد، از Google Maps پشت سر هم استفاده می‌کنند. بنابراین، بسیاری از افرادی که به ویژگی‌های اضافی Waze نیاز ندارند، تنها از Google Maps با موفقیت زیادی استفاده می‌کنند و خیلی هم راضی هستند.
Google Maps همچنین دارای یک سیستم ناوبری نشسته کامل تر است، از جمله تصاویری از نمای خیابان که می تواند به کاربران کمک کند تا با پای پیاده حرکت کنند و نقاط دیدنی را شناسایی کنند. همچنین شامل اطلاعات مقصد درباره مغازه‌ها و رستوران‌های اطراف است که می‌تواند به کاربران کمک کند تصمیم بگیرند کجا می‌توانند بروند. علاوه بر این، Google Maps از ویژگی‌های رسانه‌های اجتماعی برای کمک به یادگیری وضعیت زمین استفاده می‌کند. از برنامه Google Maps، می‌توانید رتبه‌بندی رستوران‌ها و فروشگاه‌ها، نظرات، و حتی وضعیت‌های خاص کاربر مانند «کارشناسان محلی» را برای افرادی که مرتباً مکان‌ها را در منطقه فعلی شما بررسی می‌کنند، ببینید.

می توانید از نقشه های اپل در اپل واچ استفاده کنید.

۲.نقشه های اپل

Apple Maps یک جایگزین برای افرادی است که ترجیح می دهند از برنامه های اپل استفاده کنند. در حالی که برنامه‌های چند پلتفرمی مانند Google Maps دارای مزایای منحصر به فردی هستند، استفاده از برنامه‌های توسعه‌دهنده شخص اول، به‌ویژه در مورد محصولات اپل مانند Apple Watch شما نیز وجود دارد که دارای ویژگی های منحصر به فردی است، مانند اطلاعات مربوط به آب و هوا، از جمله شرایط آب و هوا، دما و پیش بینی فعلی. اگر همزمان با گوشی خود از آن استفاده کنید، Apple Maps روی صفحه قفل نیز کار می‌کند، که باعث می‌شود باتری کارآمدتر از سایر برنامه‌های Sat Navar باشد.
این برنامه دارای بسیاری از ویژگی های مشابه نقشه های گوگل است، مانند بررسی های عمیق رستوران ها و فروشگاه ها، حمل و نقل و مسیرهای پیاده روی. همچنین دارای یک سرعت سنج است که می توانید آن را در تنظیمات روشن کنید تا ببینید با چه سرعتی در حال سفر هستید، که برای دوچرخه سواری عالی است و زمینه را هنگام راه رفتن فراهم می کند.
با این حال، Apple Maps بسیاری از ویژگی‌های Google Maps را ندارد. بنابراین، این به شما بستگی دارد که آیا آن ویژگی های از دست رفته، ارزش استفاده از برنامه نقشه را از صفحه قفل گوشی خود دارند یا خیر. به عنوان مثال، Apple Maps فقط به شما اجازه می دهد یک توقف به مسیر خود اضافه کنید در مقایسه با Google Maps که به شما امکان می دهد چندین توقف اضافه کنید. با این حال، Waze به شما اجازه اضافه کردن هیچ کدام را نمی دهد. بنابراین، هنوز یک پله بالاتر است.
نقشه های اپل همچنین اطلاعات ترافیکی، جاده ای و تصادفات بسیار محدودتری نسبت به نقشه های گوگل و ویز دارد. Waze جامع‌ترین اطلاعات ترافیکی و تصادفات را دارد و نقشه‌های گوگل در پشت سر آن قرار دارد.
متمایزترین ویژگی Apple Maps حالت Flyover آن است. برخلاف Google Maps که دارای نمای خیابان است، Apple Maps نمی تواند به شما نشان دهد که منطقه روی زمین چگونه به نظر می رسد. در عوض، می‌توانید با استفاده از حالت Flyover به آن منطقه با دید هوایی نگاه کنید، انگار که در هواپیما بر فراز آن پرواز می‌کنید.

داده های OpenStreetMaps اساس ناوبری ماهواره ای Magic Earth است.

۳. زمین جادویی «Magic Earth»

Magic Earth یک برنامه نقشه سه بعدی رایگان است که در اپل واچ و دیگر پلتفرم های محبوب موجود است. این برنامه از اطلاعات OpenStreetMap استفاده می کند، یک پروژه همکاری باز که نقشه ها و داده های جغرافیایی را جمع آوری می کند . Magic Earth دارای بسیاری از ادغام های خاص اپل مانند CarPlay و Siri است. می توانید از Magic Earth برای پیدا کردن بهترین مسیر ماشین، دوچرخه یا عابر پیاده از یک مکان به مکان دیگر استفاده کنید. همچنین دارای اطلاعات جمع آوری شده در مورد ترافیک و تصادفات است تا شما را به سریع ترین مسیر برساند.
یکی از بهترین ویژگی های Magic Earth این است که می توانید از آن در حالت آفلاین استفاده کنید. این حالت به شما امکان می دهد نقشه ها و مسیرها را دانلود کنید و سپس بدون اتصال به اینترنت به آن ها دسترسی داشته باشید. ناوبری ماهواره ای زنده یک ابزار عالی است. با این حال، هنوز مکان‌های زیادی در جهان وجود دارند که در آن‌ها این ارتباط ناقص است یا وجود ندارد.
Magic Earth همچنین با وجود این که یک برنامه رایگان است، هیچ تبلیغی ندارد. Waze معمولاً فقط زمانی تبلیغات را نشان می دهد که برنامه بیکار است. با این حال، تبلیغات در Waze، تمام صفحه هستند و حتی برای برخی باید منتظر بمانید تا بتوانید آن ها را رد کنید. بسیاری از کاربران این موضوع را ناامیدکننده می‌دانند، به‌خصوص رانندگانی که نمی‌توانند مسیر جدیدی را شروع کنند زیرا برنامه‌شان در آگهی گیر کرده است.
علاوه بر این، Magic Earth یکی از ویژگی‌های تعیین‌کننده‌ای را به اشتراک می‌گذارد که Waze را بسیار عالی می‌کند: گزارش‌های ترافیک و تصادفات جمع‌سپاری شده. Magic Earth و Waze با دریافت داده‌های ترافیک و تصادفات در زمان واقعی می‌توانند سریع‌ترین مسیر را برای رسیدن به مقصد به جای مستقیم‌ترین مسیر در اختیار شما قرار دهند. مستقیم ترین مسیر ممکن است به دلیل ترافیک یا تصادف کندتر باشد.
با این حال، Magic Earth یک برنامه ناوبری ماهواره ای است. اگر به اطلاعات جالبی که از Google Maps یا Apple Maps دریافت می‌کنید عادت دارید و می‌خواهید آن را حفظ کنید، آن را از Magic Earth دریافت نخواهید کرد.
کدام جایگزین Waze برای اپل واچ بهترین است؟
این که کدام برنامه برای شما بهترین است به آن چه از برنامه ناوبری نشسته خود می خواهید بستگی دارد. اگر به دنبال برنامه ای با بیشترین ویژگی ها هستید، Google Maps بهترین خدمات را به شما ارائه می دهد. دارای یک ناوبری نشسته تمام پشته با داده‌های ترافیک و تصادفات جمع‌سپاری شده و یک پلتفرم تمام عیار نقاط مورد علاقه با ویژگی‌های اجتماعی است. با این حال، اگر مانند من یک کاربر متمرکز بر حریم خصوصی هستید، از بیانیه حریم خصوصی کوتاه اما شیرین Magic Earth قدردانی خواهید کرد. Apple Maps اساساً تنها به دلیل قابل استفاده بودن در صفحه قفل آیفون قابل توجه است. هیچ کاری نیست که Apple Maps انجام دهد که برنامه دیگری نتواند آن را بهتر انجام دهد. با این حال، اساساً هر محصول اپل اینگونه عمل می کند. متاسفم که حباب شما را ترک دادم طرفداران اپل.

جمع بندی

برنامه‌های مسیر یاب به ما کمک می‌کنند تا مسیرهای مختلف را بررسی کرده و بهترین مسیر را بین دو نقطه مشخص کنیم. این برنامه‌ها از موقعیت فعلی ما استفاده کرده و مسیر بهترین را برای رسیدن به مقصد مورد نظر پیدا می‌کنند. قابلیت‌های این برنامه‌ها شامل نقشه‌های به روز، نمایش ترافیک لحظه‌ای، هشدارهای سرعت و حتی اعلان‌های نوارهای ترافیک می‌شود.
محبوبیت این برنامه ها به دلیل تکنولوژی روزافزون در حوزه موقعیت‌یابی و استفاده از داده‌های زنده‌ی ترافیک و اطلاعات جغرافیایی است. همچنین افزایش توانایی سیستم‌های موقعیت‌یابی و استفاده از هوش مصنوعی و یادگیری ماشین برای بهبود آگوریتم‌های مسیریابی، باعث پیشرفت این برنامه‌ها شده است.
در نتیجه، برنامه‌های مسیر یاب به عنوان یکی از بخش‌های حیاتی فضای دیجیتال زندگی مدرن، بهبود مستمری می‌بینند تا به کاربران خود ارائه خدمات بهتر و دقیق‌تری بدهند.

سوالات متداول
Waze چیست؟

Waze یک برنامه ناوبری ماهواره ای است که به طور مداوم شما را در طول سفر تغییر مسیر می دهد زیرا داده های جمع آوری شده در مورد ترافیک و تصادفات در مسیر شما را دریافت می کند.

آیا Waze می تواند مسیر سفر پیاده را برنامه ریزی کند؟

ویز فقط می تواند مسیرهایی را برای اتومبیل ها و موتورها برنامه ریزی کند. عابران پیاده، سواران حمل و نقل و حتی دوچرخه سواران چیزی از این برنامه دریافت نخواهند کرد.

مالک Waze کیست؟

ویز  تحت مالکیت و نگهداری گوگل است.

بهترین جایگزین برای Waze چیست؟

نقشه های گوگل بیشترین ویژگی های کلی را در مقایسه با Waze دارد. با این حال، Magic Earth یک جایگزین استثنایی برای کاربران متمرکز بر حریم خصوصی است. نقشه های اپل می تواند برای کاربرانی مفید باشد که باید از برنامه ناوبری ماهواره ای خود از صفحه قفل گوشی خود استفاده کنند اما در غیر این صورت قابل توجه نیست.

آیا Waze نقاط دیدنی دارد؟

نه، Waze ویژگی نقطه مورد علاقه ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

iOS 18 ممکن است برخی از برنامه های بومی آیفون را اصلاح کند

iOS 18 و اصلاح برخی از برنامه های بومی آیفون

iOS 18 در حال حاضر به عنوان جاه طلبانه ترین به روز رسانی در سال های اخیر تبلیغ می شود. انتظار می‌رود که با تغییرات عمده، پیشرفت‌ها و ویژگی‌های هوش مصنوعی مولد همراه باشد.