Search
Close this search box.

گوگل بارد می تواند مربی جدید شما شود

گوگل با گوگل بارد ظاهراً تلاش می‌کند تا با پروژه بعدی خود چیز مثبت‌تری ارائه دهد. هوش مصنوعی که می‌تواند توصیه‌های مفیدی برای زندگی به افرادی ارائه دهد که روزهای سختی را پشت سر می‌گذارند.

ابزارهای مولد هوش مصنوعی (AI) مانند ChatGPT اخیراً مورد استفاده بد قرار گرفته‌اند. اما گوگل با گوگل بارد ظاهراً تلاش می‌کند تا با پروژه بعدی خود چیز مثبت‌تری ارائه دهد. هوش مصنوعی که می‌تواند توصیه‌های مفیدی برای زندگی به افرادی ارائه دهد که روزهای سختی را پشت سر می‌گذارند.

برای مطالعه (گوگل Bard یک تقویت Google Lens دریافت کرده است) اینجا کلیک کنید.

گوگل بارد کاربردی ترین هوش مصنوعی می شود

اگر بتوان گزارش جدیدی از نیویورک تایمز را باور کرد، گوگل فناوری هوش مصنوعی خود را با حداقل 21 تکلیف مختلف از جمله توصیه های زندگی، ایده ها، دستورالعمل های برنامه ریزی و نکات آموزشی آزمایش کرده است. کار شامل سناریوهای حرفه ای و شخصی است که کاربران ممکن است با آن مواجه شوند.

این گزارش نتیجه ادغام آزمایشگاه تحقیقاتی DeepMind توسط گوگل با تیم هوش مصنوعی خود است و نشان دهنده فوریت تلاش گوگل برای پیشبرد خود به سمت جلوی بسته هوش مصنوعی است.

بر اساس یک مثال ذکر شده در تایمز، گوگل در حال کار بر روی نحوه پاسخگویی به درخواست کاربر است. که مثلا می‌خواهد در مراسم عروسی دوست صمیمی خود شرکت کند. اما قادر به پرداخت هزینه‌های سفر برای انجام این کار نیست.

گذشته از این، عملکرد آموزشی هوش مصنوعی می تواند به افراد کمک کند مهارت های خود را بهبود بخشند یا مهارت های جدید بیاموزند. در حالی که جنبه برنامه ریزی آن ممکن است بتواند به کاربران در ایجاد بودجه مالی یا تنظیم یک برنامه غذایی کمک کند.

رفاه کاربر با گوگل بارد

حرکتی که برای کمک به کاربران در مواجهه با مبرم‌ترین چالش‌های شخصی‌شان تغییری فاحش از سوی Google است. بر اساس گزارش نیویورک تایمز، در دسامبر 2022، اندکی پس از اینکه ChatGPT رقیب OpenAI در جهان راه اندازی شد، یک صفحه اسلاید داخلی گوگل در مورد تشویق مردم به وابستگی بیش از حد احساسی به ابزارهای هوش مصنوعی هشدار داد.

در واقع، کارشناسان ایمنی خود گوگل در ماه دسامبر هشدار دادند که توصیه‌های مربوط به زندگی از هوش مصنوعی می‌تواند منجر به کاهش سلامت و رفاه و از دست دادن کارگزاری شود و این احتمال وجود دارد که برخی از کاربران به اشتباه فکر کنند هوش مصنوعی هوشیار و قادر است. و هوش مصنوعی آن ها را به روشی که انسان می تواند درک کند.

به تازگی گوگل بارد در مارس 2023 راه اندازی شد. گوگل اعلام کرد که این ابزار از مشاوره دادن به کاربران در مورد مسائل پزشکی، مالی یا حقوقی منع شده است. اگر این شرکت پیشروی کند و این قابلیت‌ها را در ابزارهای هوش مصنوعی خود بسازد، یک چرخش چشمگیر را رقم خواهد زد. و می‌تواند سوالاتی را در مورد اینکه آیا گوگل اولویت را در مسابقه هوش مصنوعی بر رفاه کاربران ترجیح می‌دهد، ایجاد کند.

گوگل بارد می خواهد به هر قیمتی برنده رقابت هوش مصنوعی باشد

مربی زندگی تنها ابزار مبتنی بر هوش مصنوعی نیست که گوگل ظاهراً روی آن کار می کند. در میان پروژه‌های دیگر آن ابزارهایی وجود دارد که می‌توانند نوشته‌های علمی و خلاقانه تولید کنند، به روزنامه‌نگاران در نوشتن سرفصل‌ها کمک کنند، و همچنین الگوهایی را از متن پیدا کرده و استخراج کنند.

با این حال، حتی ایده‌هایی از این دست تنها چند ماه پیش توسط گوگل مورد انتقاد قرار گرفت. زمانی که این شرکت اعلام کرد خطر مهارت زدایی نویسندگان خلاق از طریق استفاده از هوش مصنوعی مولد وجود دارد.

در حال حاضر مشخص نیست که آیا هر یک از این ابزارها به واقعیت تبدیل می شوند یا خیر، اما به نظر می رسد گوگل مصمم است که در مسابقه هوش مصنوعی پیشروی کند. با این حال، انجام این کار می تواند هزینه داشته باشد. همانطور که کارشناسان خود به طور واضح استدلال کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

iOS 18 ممکن است برخی از برنامه های بومی آیفون را اصلاح کند

iOS 18 و اصلاح برخی از برنامه های بومی آیفون

iOS 18 در حال حاضر به عنوان جاه طلبانه ترین به روز رسانی در سال های اخیر تبلیغ می شود. انتظار می‌رود که با تغییرات عمده، پیشرفت‌ها و ویژگی‌های هوش مصنوعی مولد همراه باشد.