Search
Close this search box.

طولانی ترین برد خودروی الکتریکی

5 خودروی الکتریکی محبوب در ایالات متحده که 70 درصد فروش را به خود اختصاص می دهند، دارای برد متوسط با شارژ 497 کیلومتر هستند که بالاترین میزان در سطح جهان است.

5 خودروی الکتریکی محبوب در ایالات متحده که 70 درصد فروش را به خود اختصاص می دهند، دارای برد متوسط با شارژ 497.181 کیلومتر هستند که بالاترین میزان در سطح جهان است. به رانندگان آمریکایی این امکان را می دهد که در یک سفر جاده ای متوسط ​​EV نسبت به سایر کشورها به 30٪ بیشتر برسند.

 در سال گذشته دارندگان خودروهای برقی آمریکایی به رکورد میانگین برد رانندگی با شارژ رسیدند. دسترسی به پنج خودروی الکتریکی محبوب در ایالات متحده که 70 درصد از فروش را به خود اختصاص می دهند، تسلا مدل Y، مدل 3، مدل S، موستانگ ماخ ای، و شوی بولت، در واقع آستانه برد 482.7 کیلومتر را شکست. این یک سوم بالاتر از میانگین جهانی است و توضیح می‌دهد که چرا خودروسازان حتی برخی خودروهای الکتریکی کوچکتر و ارزان‌تر را با برد محدودتر که در مکان‌هایی مانند چین یا اروپا رایج هستند، ارائه نمی‌کنند.

پنج خودروی پرفروش EV در ایالات متحده در مجموع دارای مسافت 497.181 با شارژ باتری هستند، در حالی که میانگین در همه کشورهای دیگر روی هم کمی کمتر از 321.8 کیلومتر است. در آخرین نظرسنجی، رانندگان آمریکایی 548.669 را به اندازه کافی برای رضایت رانندگی خود قرار دادند. با روند فعلی افزایش برد سالانه، خودروهای برقی فروخته شده در ایالات متحده در مدت کمی بیش از یک سال به نقطه عطف خواهند رسید.

خودروهای الکتریکی فروخته شده در آمریکا در سال 2011، زمانی که نیسان لیف معرفی شد، با برد 117.457 کیلومتر که کم است شروع شد و هر سال 13 درصد افزایس داشت تا به آستانه  497.181 کیلومتری یک دهه یا بیشتر برسد.  میانگین جهانی محدوده خودروهای برقی تنها 10 درصد در سال افزایش یافت و از ایالات متحده با اختلاف زیادی پیشی گرفت. تسلا خودروهایی با برد طولانی تر خود را معرفی کرد، اما خودروهای برقی فورد و جنرال موتورز هم اکنون در این زمینه ضعیف نیستند.

مرحله بعدی و بازار انبوه فروش خودروهای برقی در ایالات متحده شامل مدل های مقرون به صرفه با قیمت زیر 25000 دلار عرضه می شود، اما ممکن است میانگین برد رکوردی که رانندگان آمریکایی از آن لذت می برند را بسیار کاهش ندهند. به عنوان مثال، یک تحلیل صنعتی اخیر، مدل شایعه شده تسلا مدل 2 را 25 درصد ظرفیت باتری کمتری نسبت به مدل 3 دارد. در عین حال، انتظار می رود که کوچکتر و 30 درصد سبک تر باشد، بنابراین با برد شارژ با مدل 3 قابل مقایسه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

iOS 18 ممکن است برخی از برنامه های بومی آیفون را اصلاح کند

iOS 18 و اصلاح برخی از برنامه های بومی آیفون

iOS 18 در حال حاضر به عنوان جاه طلبانه ترین به روز رسانی در سال های اخیر تبلیغ می شود. انتظار می‌رود که با تغییرات عمده، پیشرفت‌ها و ویژگی‌های هوش مصنوعی مولد همراه باشد.