Search
Close this search box.

نقد فیلم «قاتلان گل ماه» مدعی تمامِ قد جوایز اسکار 2024

قاتلان ماه گل یک مدعی قوی برای برنده شدن در تمام دسته های بزرگ کارگردان، بازیگر و نقش های فرعی برای جوایز معتبر اسکار ۲۰۲۴ است.

نقد قاتلان گل ماه: لئوناردو دی کاپریو، رابرت دنیرو در بهترین بازی خود در فیلم مارتین اسکورسیزی ظاهر شده اند. شاهکار مارتین اسکورسیزی نه صرفاً روایت تاریخ، بلکه بیدار کردن یک رویارویی جمعی با قتل نژادپرستانه است. مارتین اسکورسیزی پروژه فیلم قاتلان گل ماه را با تمرکز بر روی یکی از ژست های بی کلام عالی در فیلم های اخیر ساخته است. گویی سکوت مانند یک زهر هم در اکشن جریان دارد و هم به عنوان پادزهر خود عمل می کند. این فیلم ایده سکوت را تا حدی فراتر از اشتیاق بالا می برد.

بهترین فیلم های ترسناک در شبکه آمازون

مارتین اسکورسیزی پروژه فیلم قاتلان گل ماه را با تمرکز بر روی یکی از ژست های بی کلام عالی در فیلم های اخیر ساخته است.

نقد قاتلان گل ماه

لئوناردو دی کاپریو، رابرت دنیرو، لیلی گلادستون نقش آفرینی را ارائه می دهند تا قاتلان گل ماه مارتین اسکورسیزی را به یک شاهکار هنری تبدیل کنند.

بازیگران: لئوناردو دی کاپریو، رابرت دنیرو، لیلی گلدستون، جسی پلمونز، تانتو کاردینال، جان لیثگو، برندان فریزر
کارگردان: مارتین اسکورسیزی
نویسندگان: مارتین اسکورسیزی و اریک راث
محصول: سال ۲۰۲۳ آمریکا
مارتین اسکورسیزی، فیلمساز بداخلاق و جسور هالیوود، در طول شش دهه کارنامه درخشان خود، چندین فیلم پرفروش به یاد ماندنی ارائه کرده است. او با آخرین فیلم خود، Killers of the Flower Moon، با لئوناردو دی کاپریو (ششمین همکاری) و رابرت دنیرو (همکاری دهم) تجربه چندین باره ای را رقم می زند.

نقد قاتلان گل ماه ۲۰۲۳

قاتلان گل ماه به عنوان بهترین فیلم سال 2023 مارتین اسکورسیزی و بهترین کارگردانی توسط هیئت ملی بازبینی انتخاب شد. قاتلان ماه گل بر اساس کتابی به یاد ماندنی به همین نام اثر دیوید گران، در جشنواره های معتبر برترین فیلم ها، نقدهای مثبتی را به خود اختصاص داد، اما آیا انتظارات سینما را را برآورده می کند؟ بیایید کمی بیشتر درباره نقد قاتلان ماه گل بدانیم!
ارنست بورکهارت (لئوناردو دی کاپریو) در دهه 1920 با صحبت درباره طرح داستان به کشوری نفت خیز به نام اوسیج نقل مکان می کند، جایی که او پس از جنگ جهانی اول به دنبال امرار معاش می گردد، هرچند که او نمی داند چه چیزی در انتظارش است.

خانواده ارنست در یک مزرعه بزرگ زندگی می کنند در حالی که فردی به نام ویلیام که همه او را به اسم کینگ می شناسند اهالی مزرعه را مدیریت و رهبری می کند. در ادامه قبیله سرخپوست اوسیج در آن منطقه نفت پیدا می کنند و به ثروت عظیمی می رسند. حالا کینگ می خواهد هر طور شده ثروت یکی از این خانواده های سرخپوستی را تاراج کند؛ او برای اجرای نقشه خود یک توطئه چیده است؛ ازدواج ارنست با یکی از دختران خانواده به ثروت رسیده سرخپوستی!

قاتلان گل ماه یک مدعی قوی برای برنده شدن در تمام دسته های بزرگ کارگردان، بازیگر و نقش های فرعی برای جوایز معتبر اسکار 2024 است.

فیلمساز چیره دست با روایت داستان غم انگیز تاریخ بومیان آمریکا که کمتر شناخته شده است، ما را وادار می کند تا با پیچیدگی های نهفته در احساسات انسانی از جمله حرص و آز و فریب حرکت کنیم، و آن را به عنوان تجربه ای دلهره آور در درون خود احساس کنیم. علیرغم مدت زمان 3 ساعت و 26 دقیقه، فیلمنامه کاملاً پر آب و ملات است زیرا هیچ لحظه ای برای موضوعات غیرضروری تلف نمی شود، در واقع بسیاری از عناصر حیاتی به زیبایی توسط اسکورسیزی به روایت فیلم اضافه شده است تا این داستان با شکوه هر چه تمام تر پیچیده شود. اشاره ویژه به نقطه اوج، که دلیلی بر نبوغ سینمایی مارتین اسکورسیزی است برای هر عاشق سینما، یک شگفتی بزرگ است.
در مورد اجراها، لئوناردو دی کاپریو و رابرت دنیرو به راحتی بهترین بازی های دوران حرفه ای خود را ارائه کردند و به ترتیب در نقش بورکهارت و ویلیام هیل بر روی پرده جادویی سینماها حکومت کردند. با این حال، مولی براون بورکهارت از لیلی گلدستون است که نمایش را دزدید و اجرای راهگشا را ارائه داد. شخصیت ارنست پرلایه‌ترین شخصیت دی‌کاپریو تا به امروز است و او قطعاً سنگ تمام گذاشته است تا قاتلان گل ماه را در میان طرفداران و مخاطبانش به یک اثر به یاد ماندنی تبدیل کند.

حقیقت آن است که قاتلان گل ماه یک مدعی قوی برای برنده شدن در تمام دسته های بزرگ کارگردان، بازیگر و نقش های فرعی برای جوایز معتبر اسکار 2024 است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

iOS 18 ممکن است برخی از برنامه های بومی آیفون را اصلاح کند

iOS 18 و اصلاح برخی از برنامه های بومی آیفون

iOS 18 در حال حاضر به عنوان جاه طلبانه ترین به روز رسانی در سال های اخیر تبلیغ می شود. انتظار می‌رود که با تغییرات عمده، پیشرفت‌ها و ویژگی‌های هوش مصنوعی مولد همراه باشد.