Search
Close this search box.

فتوشاپ اشتباهات ترکیبی را برطرف می کند

فتوشاپ تعداد فزاینده رقبای خود را که از هوش مصنوعی بهره می برند با ویژگی جدیدی مطابقت داده است که به شما امکان می دهد تصاویر را با چند کلیک گسترش دهید.

فتوشاپ تعداد فزاینده رقبای خود را که از هوش مصنوعی بهره می برند با ویژگی جدیدی مطابقت داده است که به شما امکان می دهد تصاویر را با چند کلیک گسترش دهید.

برای مطالعه (ادوبی و ویژگی جدید Premiere Pro) اینجا کلیک کنید.

معرفی ویژگی Generative Expand برنامه فتوشاپ

مانند Generative Fill موجود، ویژگی جدید Generative Expand ،در دسترس کاربران فتوشاپ (بتا)، به شما امکان می دهد یک تصویر موجود را در هر جهت گسترش دهید. نرم افزار فضای اضافی را به صورت خودکار یا بر اساس راهنمایی های شما پر می کند.

اگر قبلاً نحوه استفاده از Generative Fill در فتوشاپ را می‌دانید، به سرعت می‌توانید با Generative Expand کار کنید. این بر اساس همان فناوری مولد هوش مصنوعی است. اما در عوض با ابزار Crop (به جای ابزار Marquee یا Lasso) کار می کند.

در واقع، کمی شبیه به استفاده از ابزار Crop به صورت معکوس است. این ویژگی به‌جای برش دادن تصاویر کوچک‌تر، به شما امکان می‌دهد اشتباهات ترکیب‌بندی را برطرف کنید یا به طور موثر به نمای زاویه بازتر تغییر دهید. شما فقط ابزار Crop را از نوار ابزار انتخاب کنید، به منوی Fill در نوارهای گزینه ها بروید و Generative Expand را انتخاب کنید.

هنگامی که این کار را انجام دادید، گوشه و کناره ها را به اندازه‌ای که می‌خواهید بکشید. سپس روی دکمه Generative Expand کلیک کنید. می‌توانید فتوشاپ را رها کنید تا حدس بزند چه چیزی باید به تصویر اضافه شود. که در آن بسیار خوب است. بر اساس تجربیات ما با Generative Fill. یا یک پیام متنی اضافه کنید تا به آن کمک کنید.

ویژگی واقعی سازی تصاویر برنامه فتوشاپ

از نسخه‌های نمایشی تا کنون، به نظر می‌رسد یکی دیگر از ویژگی‌های بسیار مفید هوش مصنوعی، با نتایج عکس واقعی است. مانند رقبای خود، به عنوان مثال ویژگی “خارج شدن” Midjourney ، اشتباهات و مصنوعات بالقوه ای که وجود دارد را برطرف می کند. فتوشاپ همچنین سه تغییر از تصویر گسترش یافته خود را برای انتخاب در اختیار شما قرار می دهد.

Adobe اکنون یک راهنمای کامل برای استفاده از Generative Expand دارد. و اگر قبلاً از Photoshop (بتا) استفاده نمی‌کنید، می‌توانید آن را با رفتن به برنامه دانلود Creative Cloud خود و کلیک بر روی «برنامه‌های بتا» در سمت چپ دانلود کنید.

گسترش تصویر در فتوشاب به واسطه هوش مصنوعی

طیف وسیعی از برنامه‌ها مدتی است که گسترش تصویر یا همان طور که Midjourney آن را «outpainting» می‌نامد، ارائه می‌دهند. بنابراین ممکن است به نظر برسد که فتوشاپ در اینجا کمی عقب‌تر از باقی برنامه ها است.

اما با راه اندازی Firefly، خانواده ابزارهای Adobe برای مقابله با Midjourney و Dall-E، این شرکت نشان داده است که مایل است در دنیای تولید تصویر هوش مصنوعی با دقت قدم بگذارد. این قابل درک است با توجه به ظهور شکایت های دسته جمعی علیه سازندگانی مانند Midjourney از سوی هنرمندان، که ادعا می کنند برخی از مدل ها بر اساس آثار دارای حق چاپ هستند.

Adobe مشتاق است تأکید کند که ابزارهای مبتنی بر Firefly مانند Generative Expand و Fill بر روی تصاویر Adobe Stock، محتوای دارای مجوز آزاد یا محتوای دامنه عمومی که در آن حق نسخه‌برداری منقضی شده است، آموزش دیده‌اند.

این بدان معناست که افراد حرفه‌ای که از فتوشاپ استفاده می‌کنند می‌توانند از ابزارهای هوش مصنوعی مولد آن بدون هیچ گونه نگرانی در مورد نقض حق نسخه‌برداری استفاده کنند. حتی اگر این ابزارها نسبت به برخی رقبا کمی کندتر عرضه شوند.

گوگل همچنین از رویکرد اخلاقی‌تر Adobe نسبت به هوش مصنوعی خوشحال است. زیرا غول جستجو در ماه می اعلام کرد که تولید تصویر Firefly را در چت ربات Bard خود ادغام خواهد کرد. این ویژگی ها هنوز منتشر نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

iOS 18 ممکن است برخی از برنامه های بومی آیفون را اصلاح کند

iOS 18 و اصلاح برخی از برنامه های بومی آیفون

iOS 18 در حال حاضر به عنوان جاه طلبانه ترین به روز رسانی در سال های اخیر تبلیغ می شود. انتظار می‌رود که با تغییرات عمده، پیشرفت‌ها و ویژگی‌های هوش مصنوعی مولد همراه باشد.