Search
Close this search box.

ناسا در اوج: بعد از ماه، حالا نوبت لمس خورشید است!

کاوشگر خورشیدی پارکر ناسا قرار است در 24 دسامبر 2024 از خورشید بگذرد سرعت این کاوشگر 195 کیلومتر بر ثانیه یا 435000 مایل در ساعت است. یکی از دانشمندان این پروژه گفت:«ما اساساً تقریباً روی یک ستاره فرود می آییم.»

کاوشگر خورشیدی پارکر ناسا با ماموریت لمس خورشید

کاوشگر خورشیدی پارکر ناسا قرار است سال آینده در یک لحظه مهم برای اکتشاف فضایی، از خورشید عبور کند. به گزارش بی بی سی، این کاوشگر که در 12 اوت 2018 به فضا پرتاب شد، قرار است با سرعت 195 کیلومتر بر ثانیه یا 435000 مایل در ساعت، مورخ 24 دسامبر 2024 از کنار خورشید عبور کند.
ناسا این اتفاق را به عنوان مأموریتی برای «لمس خورشید» در وب سایت خود توصیف می کند که هدف آن به دست آوردن «اولین نمونه برداری از جو یک ستاره» است.

مطالعه ناسا با کاوشگر Cryobot بدنبال حیاتِ فرازمینی در آبهای بیگانه

ماموریت لمس خورشید کاوشگر پارکر ناسا 2024

نور رئوفی، دانشمند این پروژ گفت:«این یک دستاورد بزرگ برای تمام بشریت خواهد بود؛ چیزی معادل فرود ماه در سال 1969». ناسا می‌گوید: هدف این مأموریت کمک به درک عمیق‌تر از خورشید است، کاوشگر پارکر نزدیک‌تر از هر کاوشگر قبلی و درون مدار عطارد به دور خورشید می‌چرخد.
این کاوشگر اندازه‌گیری‌ها و تصاویر را جمع‌آوری می‌کند تا به دانشمندان کمک کند اطلاعات بیشتری در مورد اینکه باد خورشیدی از کجا می‌آید و چگونه در حال تکامل است، به دست بیاورند. همچنین کاوشگر پارکر در پیش بینی تغییرات محیط فضایی تاثیرگذار بر زندگی و فناوری روی زمین، سهم مهمی دارد.
این کاوشگر در سفر خود با گرما و تشعشعات شدید مواجه خواهد شد و «بیش از هفت برابر نزدیکتر از هر فضاپیما به خورشید» پرواز خواهد کرد. دکتر نیکی فاکس، رئیس علوم ناسا، به بی‌بی‌سی گفت که آن ها نمی‌دانند در این مأموریت چه چیزی پیدا خواهند کرد «اما ما به دنبال امواجی در باد خورشیدی مرتبط با گرمایش خواهیم بود».
او افزود: «من گمان می‌کنم که ما انواع مختلفی از امواج را حس خواهیم کرد که به ترکیبی از فرآیندهایی اشاره می‌کنند که مردم سال‌ها در مورد آن بحث می‌کنند.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

iOS 18 ممکن است برخی از برنامه های بومی آیفون را اصلاح کند

iOS 18 و اصلاح برخی از برنامه های بومی آیفون

iOS 18 در حال حاضر به عنوان جاه طلبانه ترین به روز رسانی در سال های اخیر تبلیغ می شود. انتظار می‌رود که با تغییرات عمده، پیشرفت‌ها و ویژگی‌های هوش مصنوعی مولد همراه باشد.