Search
Close this search box.

کاربران آیفون می توانند 150 دلار ادعای خسارت کنند

کاربران آیفون می توانند تا 150 دلار ادعای خسارت برای کاهش عملکرد کنند
اپل موافقت کرده است که به کاربران کانادایی آیفون برای حل و فصل دعوای دسته جمعی مربوط به کاهش سرعت عملکرد پول پرداخت کند.

اپل موافقت کرده است که به کاربران کانادایی آیفون برای حل و فصل دعوای دسته جمعی مربوط به کاهش سرعت عملکرد پول پرداخت کند.

در این دادخواست ادعا شده بود که اپل به طور مخفیانه عملکرد مدل های قدیمی آیفون را کاهش داده است، بحثی که به عنوان “Batterygate” شناخته شد. اولین بار توسط MacRumors گزارش شد، ساکنان کانادایی که صاحب دستگاه های آسیب دیده بودند اکنون واجد شرایط ارائه ادعای غرامت هستند.

اپل 14.4 میلیون دلار کانادا (حدود 10.6 میلیون دلار) را به عنوان بخشی از تسویه حساب پرداخت خواهد کرد که در 4 مارس 2024 توسط دادگاه تأیید شد. دارندگان واجد شرایط آیفون تا 2 سپتامبر 2024 فرصت دارند شکایت خود را ارائه کنند. پرداخت های فردی بسته به تعداد کل ادعاهای معتبر ارسال شده، از 17.50 تا 150 دلار کانادا متغیر است.

اگر ساکن فعلی یا سابق کانادا (به استثنای کبک) هستید و دارای آیفون 6، 6 پلاس، 6s، 6s پلاس، SE، با iOS 10.2.1 (یا جدیدتر) یا آیفون 7 یا 7 هستید یا هنوز دارید. به علاوه با iOS 11.2 (یا جدیدتر) که قبل از 21 دسامبر 2017 نصب شده است، ممکن است واجد شرایط دریافت غرامت باشید. برای ارسال ادعا، کاربران می توانند به وب سایت تسویه حساب تعیین شده مراجعه کرده و شماره سریال آیفون خود را ارائه دهند.

این شکایت از اعتراف اپل در سال 2017 ناشی می‌شود که به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری را برای محدود کردن حداکثر عملکرد در برخی از مدل‌های قدیمی آیفون با باتری‌های قدیمی معرفی کرده است. این کار برای جلوگیری از خاموش شدن غیرمنتظره انجام شد اما در ابتدا برای مشتریان فاش نشد و منجر به واکنش گسترده شد. اپل در کشورهای دیگر از جمله ایالات متحده با شکایت های مشابهی روبرو شد، جایی که توافقی بالغ بر 500 میلیون دلار انجام شد.

اپل همچنان اتهامات مطرح شده در این دادخواست را رد می کند. این غول فناوری ادعا می کند که این توافق به معنای اعتراف به اشتباه توسط شرکت نیست. در دیگر خبرها طبق گزارش‌های قبلی، آیفون 16 پرو و آیفون 16 پرو مکس ممکن است اواخر امسال با حاشیه‌های باریک‌تر از مدل‌های قبلی خود عرضه شوند.

کاربران آیفون خسارت دریافت می کنند

کاربران آیفون می توانند تا 150 دلار ادعای خسارت برای کاهش عملکرد کنند
کاربران آیفون می توانند تا 150 دلار ادعای خسارت برای کاهش عملکرد کنند

جانشینان سری آیفون 15 پرو سال گذشته که همچنین با حاشیه‌های نازک‌تر از مدل‌های 2022 این شرکت عرضه شدند، همچنین از صفحه نمایش کمی بزرگ‌تر استفاده می‌کنند، در حالی که حاشیه‌های مشکی اطراف صفحه نمایش را کاهش می‌دهند. با این حال، بر اساس گزارشی، تولید این نمایشگرها برای تامین کنندگان اپل دشوار است.

Elec گزارش می دهد که اپل از فناوری ساختار کاهش حاشیه (BRS) خود برای کاهش سایز قاب پایین آیفون 16 پرو و آیفون 16 پرو مکس استفاده می کند. برای دستیابی به این هدف، این شرکت از فناوری زیر نمایشگر استفاده می‌کند که شروع به ایجاد چالش برای تامین‌کنندگان قطعات اپل کرده و در این گزارش آمده است که هیچ یک از تامین‌کنندگان اپل موفق به تولید واحدهای کافی برای مطابق با استانداردهای شرکت

بر اساس این گزارش، انتظار می رود اپل برای سری گوشی های هوشمند آیفون 16 به سه تامین کننده متکی باشد. BOE  می تواند نمایشگرهایی را برای آیفون 16 و آیفون 16 پلاس تولید کند، در حالی که LG Display می تواند صفحه نمایش OLED را برای آیفون 16 پرو و آیفون 16 پرو مکس عرضه کند. در همین حال، ظاهراً انتظار می‌رود سامسونگ دیسپلی برای هر چهار مدل این سری صفحه نمایش تولید کند.

در حالی که سایز حاشیه‌ها ممکن است در آیفون 16 پرو و آیفون 16 پرو مکس امسال کوچکتر شود، در حال حاضر هیچ جزئیاتی در رابطه با مدل‌های استاندار، آیفون 16 و آیفون 16 پلاس وجود ندارد. گفته می‌شود این گوشی‌ها با ماژول دوربین عقب تازه‌سازی شده‌ای عرضه می‌شوند که دارای یک طرح عمودی جدید است که اولین تغییر اپل در جزیره دوربین از زمان معرفی آیفون 13 در سال 2021 است.

به نظر می رسد تصاویری که اخیراً از واحدهای ساختگی هر چهار مدل در سری آیفون 16 فاش شده است، ادعاهای مطرح شده در افشای قبلی را تأیید می کند، جزیره دوربین عمودی جدید به شکل قرص در مدل های استاندارد قابل مشاهده است، در حالی که هر چهار مدل نشان داده شده است که دارای یک دکمه اکشن و دکمه جدید «کپچر» که گفته می شود اواخر امسال به سری آیفون 16 راه پیدا می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

iOS 18 ممکن است برخی از برنامه های بومی آیفون را اصلاح کند

iOS 18 و اصلاح برخی از برنامه های بومی آیفون

iOS 18 در حال حاضر به عنوان جاه طلبانه ترین به روز رسانی در سال های اخیر تبلیغ می شود. انتظار می‌رود که با تغییرات عمده، پیشرفت‌ها و ویژگی‌های هوش مصنوعی مولد همراه باشد.