Search
Close this search box.

چگونه بفهمیم در خانه اجاره ای یا هتل دوربین کار گذاشته اند؟

چگونه دوربین‌های مخفی را در هتل‌ها و خانه‌های اجاره‌ای پیدا کنیم؟ ما پنج راه را آزمایش کردیم و یکی از این روش ها بهترین بود. همه می دانیم که گزارش‌های مربوط به دوربین‌های جاسوسی در هتل‌ها و خانه‌های اجاره‌ای، مسافران زیادی را در معرض خطر قرار داده است. پس با ما همراه شوید.

مطالعه آزمایش دوربین ونیز سونی با نهنگ های استرالیا!

دوربین‌های مخفی در اتاق‌های هتل، اجاره خانه، کشتی‌های تفریحی و حتی حمام‌های هواپیما پیدا می‌شوند و بسیاری از مسافران را به تعجب وا می‌دارد.«آیا دوربین مخفی مرا تماشا می کند؟»
همانطور که پیش می رویم دوربین‌های جاسوسی، کوچک‌تر می‌شوند، پیدا کردن آنها سخت‌تر و دسترسی و خرید آن آسان‌تر می‌شود. از ساعت‌های زنگ دار گرفته تا خوشبوکننده‌های هوا، بطری‌های آب و جا مسواک می توانند دوربین مخفی محل اقامت شما باشند. در حال حاضر دوربین‌ها در اقلام معمولی خانه تعبیه شده‌اند که به‌طور یکپارچه با دکوراسیون خانه ترکیب می‌شوند که پیدا کردن آن سخت است. این دوربین ها را می توان در فروشگاه ها یا آنلاین شاپ ها و از طریق خرده فروشی هایی مانند آمازون و والمارت خریداری کرد.

تحقیقات برای آزمایش کشف دوربین های جاسوسی

Pieter Tjia، مدیر عامل شرکت خدمات فناوری OMG Solutions در سنگاپور گفت: دارندگان برخی دوربین های مخفی، می توانند به جای بازیابی دوربین برای دریافت فیلم های ضبط شده یا تصاویر زنده، آن را مستقیماً روی تلفن خود پخش کنند.
حتی بدتر از آن، فضولان می توانند فیلم را به سایت های غیراخلاقی بفروشند، جایی که می توان هزاران بار آن را مشاهده کرد.

جای تعجب نیست که چرا وب‌سایت‌ها، از YouTube گرفته تا TikTok، مملو از ویدیوهای افرادی است که راه‌های ساده‌ای را برای یافتن دوربین‌های مخفی توصیه می‌کنند. اما آیا پیشنهادات آن ها همیشه کار می کند؟ آیا اکنون نمی دانید هتل یا خانه اجاره ای شما دوربین مخفی دارد؟ در اینجا بهترین راه برای پیدا کردن آن را بخوانید.
برای پی بردن به این موضوع، Tjia و تیمش 27 دوربین را در یک خانه مخفی کردند و سپس دستگاه هایی که معمولاً برای یافتن آنها توصیه می شود را در اختیار گروه تحقیقاتی سایت CNBC قرار دادند. در مجموع، گروه تحقیقات پنج دور آزمایش انجام داد تا ببیند کدام روش مؤثرتر است.

تست 1: استفاده از چشم غیر مسلح

ما ابتدا اتاق‌ها را با ساده‌ترین و ارزان‌ترین روش بررسی کردیم: آزمایش «چشم غیرمسلح». همکار من، ویکتور لوه، از اتاقی به اتاق دیگر رفت و به این نکته اشاره کرد که هیچ چیز نامناسب یا مشکوکی به نظر نمی رسد. پس از 20 دقیقه جستجو، او یک دوربین را پیدا کرد که در یک ساعت کار تعبیه شده بود. ساعت به دلیل اشتباه بودن زمان، خاموش شده بود. گفت:« من یکی پیدا کردم. خیلی خوب استتار شده است.»

تست 2: استفاده از تلفن همراه

برای این دور جدید، ویکتور یک برنامه محبوب به نام Fing را دانلود کرد که شبکه های Wi-Fi را برای دوربین ها اسکن می کند. او همچنین از چراغ قوه گوشی خود برای آسان‌تر دیدن لنزهای دوربین استفاده می‌کرد که یک توصیه رایج آنلاین است. این برنامه نشان داد که 22 دستگاه به وای فای خانه متصل هستند؛ اما بدون دوربین.
Tjia توضیح داد که وقتی اعضای تیم او دوربین‌ها را در خانه راه‌اندازی کردند، یک شبکه بی‌سیم دوم را نیز پیاده سازی کردند. سپس دوربین های مخفی را به آن شبکه متصل کردند و در واقع شبکه اصلی خانه را دور زدند.
او گفت: «حتی اگر ما این کار را انجام نمی‌دادیم، برنامه محبوب Fing دوربین‌ها را در خانه نشان می‌داد، اما جایی که قرار دارند را نشان نمی‌داد.»
ویکتور با استفاده از چراغ قوه تلفنش شانس بهتری داشت. با چراغ قوه، او سه دوربین دیگر را پیدا کرد. دوربین ها در یک تکرار کننده Wi-Fi، یک دکمه پیراهن و یک خرس عروسکی تعبیه شده بود.
او در مورد تی شرت خرس، قبل از اینکه دوربینی را پشت یکی از چشمان خرس پیدا کند، گفت: «از نظر دستور زبان درست نیست.» Tjia گفت که اکثر دوربین های مخفی در چین ساخته می شوند، جایی که از قضا ممنوع هستند.

تست 3: استفاده از آشکارساز فرکانس رادیویی

با وجود یافتن تنها چهار دوربین از 27 دوربین، زمان آن فرا رسیده بود که به دستگاه‌های دستی که برای پیدا کردن دوربین‌های مخفی طراحی شده‌اند روی بیاوریم. مانند یک آشکارساز فرکانس رادیویی که وقتی به دوربین جاسوسی و مخفی نزدیک می‌شود بوق می‌زند.
Tjia گفت: این ابزار زمانی کار می‌کند که دوربین‌ها روشن هستند و به Wi-Fi متصل می‌شوند، به این معنی که امکان پیدا کردن دوربین‌هایی که از کارت‌های SD برای ذخیره داده‌ها استفاده می‌کنند را ندارد.
او افزود که این دستگاه ها همچنین مستعد هشدارهای کاذب هستند و ممکن است با هر علایم هشدار دهنده ای بوق بزند. در ادامه ما شاهد جستجوی ویکتور در اتاق ها برای سومین بار بودیم و انتظار رگباری از بوق های نافذ را داشتیم.
دستگاه همچنین دارای یک آشکارساز لنز داخلی بود که امکان یافتن دوربین مخفی را راحت تر می کرد، اما صدای بوقش نسبت به هشدارهای کاذب آنقدر حواس‌ آدم را پرت می کرد که ویکتور حتی یک دوربین را هم نتوانست با این دستگاه پیدا کند. تجیا گفت که حتی وقتی در قسمت هایی از خانه که اصلاً دوربین نداشت، هم قدم می زد صدای بوق می آمد.

تست 4: استفاده از آشکارساز لنز

مرحله بعدی رفتن سراغ یک آشکارساز لنز ساده، ارزان، قابل حمل و آسان برای استفاده بود. دستگاه نور مادون قرمز ساطع می کند که از لنز دوربین به صورت یک نقطه قرمز منعکس می شود. اما یک مشکل وجود دارد! شما باید نزدیک دوربین باشید تا کار کند.

ردیاب‌های لنز یک راه محبوب برای مکان‌یابی دوربین‌های جاسوسی هستند.

با وجود محبوبیت آشکار ساز لنز، ویکتور تنها دو دوربین با این دستگاه پیدا کرد. یکی در یک پخش کننده اسانس تعبیه شده بود و دیگری در یک دستگاه مش Wi-Fi.

تست 5: استفاده از یک آشکارساز لنز پیشرفته

برای آزمایش نهایی، ویکتور از یک آشکارساز لنز پیچیده‌تر استفاده کرد. این دستگاه شبیه دوربین دوچشمی، نوری که از لنز دوربین منعکس می شود را نیز برجسته می کند. با این حال، دستگاه آشکارساز لنز پیشرفته
از راه دور کار می کند و به ویکتور اجازه می دهد دوربین ها را از سراسر اتاق ببیند. Tjia گفت: این دستگاه در اتاق های با نور روشن یا تاریک هم کار می کند. در مجموع، او 11 دوربین مخفی را با این دستگاه پیدا کرد. بیشتر از همه دوربین‌های دیگر که در تست های آزمایشی دیگر کشف شدند.

نتیجه نهایی

در پایان تحقیقات، ویکتور 17 دوربین از 27 دوربین مخفی را پیدا کرد؛ نتیجه بدی نبود، اما عالی هم نبود، به خصوص با توجه به زمانی که برای مکان یابی آنها صرف کرد. او گفت: «وقتی در سفر هستید، واقعاً خسته هستید اما آخرین کاری که لازم است انجام دهید این است که یک ساعت را صرف بررسی دقیق هر گوشه و کنار فقط برای پیدا کردن دوربین کنید.»
به گفته شرکت داده Sprout Social، پست‌های رسانه‌های اجتماعی، درباره دوربین‌های مخفی در دو سال گذشته تقریباً 400 درصد افزایش یافته است. با مقالات بی‌شماری که به یافتن راه‌حلی سریع و آسان برای این مشکل رو به رشد اختصاص دارد. تجیا گفت: اما در این بازی موش و گربه، دوربین ها دست بالا را دارند. او گفت که دستگاه های تشخیص بهتر می شوند، اما دوربین ها نیز کوچک تر و مخفی تر کار گذاشته می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

iOS 18 ممکن است برخی از برنامه های بومی آیفون را اصلاح کند

iOS 18 و اصلاح برخی از برنامه های بومی آیفون

iOS 18 در حال حاضر به عنوان جاه طلبانه ترین به روز رسانی در سال های اخیر تبلیغ می شود. انتظار می‌رود که با تغییرات عمده، پیشرفت‌ها و ویژگی‌های هوش مصنوعی مولد همراه باشد.