Search
Close this search box.

ایلان، موبایل تسلا شما هرگز ساخته نخواهد شد

اگر منظور نظر دهندگان از "ایده عالی" یک فاجعه کامل تقریباً در هر جبهه باشد، این درست خواهد بود. به گفته ویلر، «ایلان برای سفر به مریخ موشک می‌سازد» (به طور خاص او این کار را نمی‌کند)، بنابراین «یک گوشی هوشمند کوچک احمقانه باید آسان باشد، درست است؟» اشتباه.

اجازه دهید به شما توضیح دهم: ایلان ماسک پس از خرید توییتر و انتصاب خود به عنوان مدیر عامل، تغییرات بحث برانگیزی در سایت و قوانین آن ایجاد کرده است. او قصد دارد توییتر را به مکانی تبدیل کند که در آن ایده‌های او درباره آزادی بیان مجاز باشد، که در نهایت منجر به ارائه «عفو عمومی» برای حساب‌های قبلاً ممنوع شده از طرف برتری‌طلبان سفیدپوست، نظریه‌پردازان توطئه و سایر افرادی شده است که شرایط خدمات قدیمی توییتر را نقض می‌کنند.

ماسک در توییت اخیر خود ادعا کرد که اپل “تهدید کرده است که توییتر را از اپ استور خود دریغ کند” اما دلیل آن را به او نگفت. مدیر عامل توییتر همچنین ادعا می کند که اپل “بیشتر تبلیغات” در سایت را متوقف کرده است اما به نظر نمی رسد دلیل آن را بفهمد. ظاهراً ثروتمندترین مرد جهان نمی‌تواند درک کند که چرا شرکتی مانند اپل می‌خواهد از بنزینی که روی توییتر می‌ریزد، گام‌های دوراندیشانه بردارد.

ماسک در پاسخ به توییتی از پادکست لیز ویلر، گفت که اگر اپل و گوگل بخواهند توییتر را از فروشگاه‌های اپلیکیشن خود حذف کنند، او یک «تلفن جایگزین» می‌سازد. در زیر توئیت او هیچ کمبودی وجود ندارد که او را تشویق کند و بگوید که این یک ایده عالی است.

اگر منظور نظر دهندگان از “ایده عالی” یک فاجعه کامل تقریباً در هر جبهه باشد، این درست خواهد بود. به گفته ویلر، «این مرد به مریخ موشک می‌سازد» (به طور خاص او این کار را نمی‌کند)، بنابراین «یک گوشی هوشمند کوچک احمقانه باید آسان باشد، درست است؟» اشتباه.

سوء تفاهم در بازار

به نظر می رسد ایلان ماسک فکر می کند که اپل و گوگل در بازار گوشی های هوشمند “دو قطبی” دارند. در حالی که این دو شرکت بخش زیادی از صنعت را کنترل می کنند، آنها از تنها شرکت های بزرگی هستند که گوشی های هوشمند موفق تولید می کنند. سامسونگ، تکنو، هواوی، موتورولا، اوپو، وان پلاس و بسیاری دیگر در حال ساخت برخی از محبوب ترین دستگاه های جهان هستند. با این حال، آنها به سادگی در ایالات متحده و اروپا شکست نخورده اند (به استثنای سامسونگ). اما در آسیا و آفریقا، داستان کاملاً متفاوت است.

به عنوان یک اصل اساسی، برای ماسک سوءتفاهم ایجاد شده است، زیرا فقط تا حدی از صنعت گوشی های هوشمند مطلع شده است، جایی که به نظر می رسد از آمدن او بسیار راحت است. به عبارت ساده، گوشی هوشمند آینده ایلان ماسک فقط نیازی به رقابت با اپل و گوگل ندارد. در عوض، باید با یک بازار کامل و جهانی از دستگاه‌های عالی که توسط شرکت‌های تأسیس‌شده‌ای که همیشه در این فضا نوآوری می‌کنند، رقابت کند.

بر اساس موفقیت چشمگیر او در بخش بزرگی از شرکت‌هایی که مالک آن‌هاست، هیچ سابقه واقعی وجود ندارد که یک تلفن همراه ساخته شده توسط شرکتی که ماسک مالک آن است. بدیهی است که موفقیت تسلا استثناء آن است، اما به نظر می رسد تسلا خارج از نفوذ ماسک بهترین عملکرد را دارد. ماسک اغلب در مورد تمام مشاغل خود، از جمله تسلا، بیش از حد قول می دهد، که به طور کلی باعث می شود شرکت بد جلوه کند و انگار این امر یک هوس کودکانه است که همیشه ایده های خود را مطرح می کند.

تدارکات غیر منطقی ایلان

اپل و گوگل در بازار اپ استور در iOS و اندروید چیزی شبیه به خفه کردن دارند. اگر بخواهند توییتر را از پلتفرم‌های خود حذف کنند، این برنامه احتمالاً به سرعت از بین می‌رود زیرا اکثر کاربران به انبوهی از برنامه‌های رسانه‌های اجتماعی دیگر در فروشگاه‌ها می‌روند.

اگر چنین اتفاقی بیفتد، ظاهراً ماسک باعث می‌شود برخی از شرکت‌ها کار روی یک گوشی هوشمند جایگزین را آغاز کنند که به داشتن توییتر به عنوان یک ویژگی اصلی افتخار می‌کند. با این حال، در آن مرحله، توییتر کاملاً در آب مرده خواهد بود، به جز برای کاربران مرورگر خود که از طرفداران سرسخت ایلان ماسک تشکیل شده اند، بنابراین به سختی می تواند مخاطبان عام که قبلاً به سمت برنامه های جدید رفته اند را  قانع کرد تا به توییتر برگردند.

علاوه بر همه اینها، تلفن Tesla ایلان برای موفقیت باید با بقیه بازار گوشی‌های هوشمند رقابت کند، و فرآیند چندین ساله و چند میلیون دلاری ساخت یک تلفن جدید را انجام دهد با یک سیستم عامل کاملاً جدید (همچنین فروشگاه برنامه)، ارزشش را دارد؟ شرکت‌های گوشی‌های هوشمند زیادی وجود داشته‌اند که خود را به‌عنوان گزینه‌های جایگزین برای اپل و گوگل به رهبری یک چهره واحد نشان دادند، مانند کارل پی که وان پلاس را به بازار عرضه کرده‌ است، اما همه آنها هنوز هم به‌طور جدی در مسیری که تعیین کرده‌اند رقابت نمی‌کنند.

و این برای تلفنی است که هنوز اندروید را اجرا می کند و دسترسی به Play Store دارد! مایکروسافت سال ها پیش سعی کرد مسیر خود را با ویندوزفون ترسیم کند، اما این پروژه در نهایت پس از کمتر از 10 سال شکست خورد. اگر مایکروسافت نتوانست این کار را انجام دهد، چه دلیلی وجود دارد که فکر کنیم ماسک می تواند؟

این یک درخواست مالی بزرگ برای ماسک است که از طرفدارانش بخواهد آیفون، پیکسل و گلکسی خود را کنار بگذارند تا گوشی هوشمند جدیدش را بخرند.

در حالی که ماسک دارای یک گروه اصلی اختصاصی از طرفداران است، آنها تقریباً به طور قطع برای حمایت از یک تازه وارد در صنعت تلفن همراه کافی نیستند و به خصوص نه آنهایی که رقیب اپل و گوگل باشند. با توجه به اینکه هر دو شرکت در بازار ایالات متحده به قدر کافی تثبیت شده اند، این یک درخواست مالی بزرگ برای ماسک است که از طرفدارانش بخواهد آیفون، پیکسل و گلکسی خود را کنار بگذارند تا گوشی هوشمند جدیدش را بخرند. این ریسک قرار دادن خود در وسط آتش است.

ایلان ماسک مدام وعده هایی می دهد که روی کاغذ به خوبی به طرفدارانش می رسد. اما این وعده ها اغلب هرگز اتفاق نمی افتد. او بیش از 10 سال پیش قول داده بود که در این نقطه، انسان هایی در مریخ راه می روند که آخرین باری که بررسی کردم، هنوز اتفاق نیفتاده است. به طور مشابه، اگر این تلفن افسانه‌ای تسلا دود و آینه بیشتری داشته باشد، تعجب نمی‌کنم و شما هم نباید تعجب کنید.

در حال حاضر، به نظر می رسد که ماسک کمی با از دست دادن پول با توییتر گره خورده است، بنابراین بعید به نظر می رسد که او با سر به صنعت گوشی های هوشمند بپرد، حتی اگر اپل و گوگل آن را از فروشگاه های اپلیکیشن خود حذف کنند. به نظر می‌رسد راه‌حل بسیار ساده‌تر و ارزان‌تر این است که به سادگی از قوانین فروشگاه اپلیکیشن شرکت‌ها در مورد سخنان نفرت‌انگیز و محتوای بزرگسالان پیروی کنید. اما من چه می دانم؟ من مجبور به خرید توییتر نشدم، ایلان ماسک این کار را کرد.

منبع: digitaltrends

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

iOS 18 ممکن است برخی از برنامه های بومی آیفون را اصلاح کند

iOS 18 و اصلاح برخی از برنامه های بومی آیفون

iOS 18 در حال حاضر به عنوان جاه طلبانه ترین به روز رسانی در سال های اخیر تبلیغ می شود. انتظار می‌رود که با تغییرات عمده، پیشرفت‌ها و ویژگی‌های هوش مصنوعی مولد همراه باشد.