Search
Close this search box.

بازی Blasphemous 2، یک بازی اکشن جذاب

Blasphemous 2 یک بازی ویدئویی مترویدوانیا است که توسط The Game Kitchen توسعه یافته و توسط Team17 منتشر شده است. این بازی دنباله‌ای برای Blasphemous 1 است که برای PC، نینتندو سوییچ، پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس سری ایکس و سری اس در آگوست ۲۰۲۳ منتشر شده است.

برای مطالعه (بازی استراتژیک Shadow Gambit: The Cursed Crew) اینجا کلیک کنید

درباره بازی Blasphemous 2

Blasphemous 2 در استودیو سویل بیشتر در فرهنگ، و فولکلور اندلس فعالیت دارد تا دنیای خشن و شبه کاتولیک را بسازد که به همان اندازه وحشتناک و جذاب است.

Blasphemous 2 از نقاشی‌های مذهبی فرانسیسکو گویا و معماری شهرهایی مانند سویا و کادیز، الهام گرفته است و زیبایی‌شناسی منحصربه‌فرد و دلخراش خود را با ترکیبی از گیم‌پلی مترویدوانیا و سولز بیان می کند.

با این حال، بازی اول از خیلی جهات شکست خورد و عاقبت آن پیشرفت های قابل توجهی را ایجاد می کند و در نتیجه ماجراجویی هیجان انگیزی را به وجود می آورد که این هیجان تمام نشدنی است.

به همان اندازه که بازی اصلی یکنواخت بود، یکنواختی به قسمت دوم آن نفوذ کرده است، که دلیل آن نبود تنوع با مبارزات تک بعدی محدود شده توسط یک اسلحه و برخی پلتفرم های خسته کننده است.

خوشبختانه، Blasphemous 2 هر دوی این مشکلات را با معرفی یک سیستم جنگی قوی برطرف می کند. این یک تغییر بسیار مهم است، زیرا توانایی‌ها منجر به پلتفرمینگ سخت‌تر شده است، با این حال بعید است که در حین عبور از این دنیای پرپیچ و خم به اشتباهی مرتکب شوید.

داستان بازی

وقتی صحبت از داستان بازی میشود، Blasphemous 2 مانند نسخه قبلی خود قابل فهم نیست. بسیاری از افسانه‌های ترسناک آن را می‌توان از گفتگو با NPC‌های دوستانه و توصیف‌های بی‌معنی تفسیر کرد.

درست از جایی که DLC بازی Blasphemous’s Wounds of Eventide تمام شد، Blasphemous 2 با بازگشت خدای قدرتمند که به خدای معجزه معروف است شروع می شود، که پیشگویی شده است که فرزندی به اصطلاح معجزه آسا به دنیا خواهد آورد.

این امر توبه‌کار (The Penitant One) را مجبور می‌کند تا از آخرین محل استراحت خود بیدار شود تا نوزاد نامقدس و هر هیولا وحشتناک دیگری را که در مسیر او قرار می گیرد را از بین ببرد.

پس از بیرون آمدن از یک تابوت بزرگ، اولین وظیفه شما به عنوان The Penitent One این است که برای شروع بازی یک سلاح را انتخاب می کنید. سه تا گزینه مختلف برای انتخاب وجود دارد که از قدرتمندترین آنها به نام Veredicto شروع می شود.

سلاح فِلیل سنگین است، این سلاح قوس بلند و عریضی دارد که اگر می خواهید بدون نزدیک شدن به دشمنان به آنها ضربه بزنید این سلاح برای این کار مناسب است.

این سریعترین سلاح بازی نیست، اما قدرت آن شانس شما را برای از بین بردن دشمنان بیشتر می کند. هنگامی که به اندازه کافی Fervour تولید کردید (Fervour مانای شما است) می توانید از اَبیلیتیه سلاح Veredicto برای مدت کوتاهی استفاده کنید (اَبیلیتی Burn Damage) و به شما اجازه می دهد که به دشمنان  آسیب بزنید.

در طرف مقابل، Sarmiento و Centella قرار دارند، تیغه های دوگانه رعد و برقی سریع که قدرت شما را با سرعت تعویض می کند. استاده از این دو قدرت به شما این امکان را می دهد که حملات دریافتی را بلاک کنید و آن را برای مبارزات فیس تو فیس (مبارزات تن به تن از فاصله نزدیک) مفید می کند.

از سوی دیگر، روگو آلبا، نقطه میانی بین دو گزینه بی حد و مرز دیگر گزینه ها را نشان می دهد. این شمشیر متعادل‌ترین سلاح در بین این سه شمشیر است و همچنین به شما توانایی مقابله با حملات دریافتی را می‌دهد به شرط اینکه زمان‌بندی شما هنگام حملات دریافتی دقیق باشد.

هر سلاحی را که انتخاب کنید تعیین می کند که در شروع بازی به کدام مسیرهای بازی می توانید دسترسی داشته باشید، زیرا هر کدام از این سلاح ها یک مهارت منحصر به فردی دارند.

با این حال، داستان این سلاح ها به این سادگی ها تمام نمی شود.  مهارت هر سلاح، با باز کردن قفل تکنیک‌ها و ترکیب‌های دیگر در طول بازی، حس قابل‌توجهی از پیشرفت را ایجاد می‌کنند. از آنجایی که هر سه سلاح نقاط قوت و معایب خاص خود را دارند، بعید است که در کل بازی یک سلاح را فقط انتخاب کنید.برای غلبه کردن به دشمنان خود نیاز به یک سلاح مناسب دارید.

به نظر من یکی از نکته های کلیدی که در این بازی می توان به آن اشاره کرد سلاح بازی است، به خاطر اینکه خیلی به این موضوع اشاره شده است و برای از بین بردن باس های بازی نیاز به یک سلاح مناسب دارید.

انیمیشن کاراکتر های این بازی بسیار شگفت انگیز است. زمانی که شما یک دشمن از بین می برید انیمیشن فوق العاده ای را از خود نشان می دهند. سرعت بازی در مبارزات بالاست، زیرا دشمنان با حملات غیر منتظره ای به شما حمله می کنند.

اگر شلخته مبارزه کنید مرگ زود هنگامی خواهید داشت و منظور از حملات شلخته حرکات اضافی هنگام مبارزه یا یک فرار ناگهانی از دست دشمن است. هر یک از حرکات دشمنان را باید آنالیز کنید تا یک مبارزه ی هیجان انگیزی را تجربه کنید.

مانند بازی اول، باس فایت های Blasphemous 2 یک نقطه قوتی در بازی ایجاد می کند و شما را در مقابل یک گروه از دشمنان متنوع و چالش برانگیز قرار می دهد.

به خاطر سپردن اینکه کدام حرکات را می توان بلاک کرد و از کدام حرکت نباید استفاده کرد، یکی از چالشات این بازی است، اما در این بازی تنوع های زیادی وجود دارد.

به عنوان مثال شما در یک مبارزه با یکی از باس های بازی حرکات و نحوه ی مبارزه کردن باس را آنالیز می کنید که در چه زمانی ضربه های دشمن را باید بلاک کنید و در چه زمانی باید جا خالی دهید و فرار کنید.

تنها نقطه ضعف این درگیری ها، کات سین های غیرقابل رد کردن بازی است. کات سین ها معمولا بسیار کوتاه هستند، اما زمانی که چندین بار در حال انجام یک مبارزه هستید، زمان زیادی طول نمی کشد که این کات سین ها برای شما خسته کننده شود.

شما به بن‌بست‌های زیادی درون بازی برخورد خواهید کرد و برای رد کردن این بن بست ها باید به سرنخ های بازی توجه کنید. همانطور که قبلاً به این موضوع اشاره کرده بودم، هر یک از سلاح های بازی دارای توانایی های منحصر به فردی هستند.

به عنوان مثال، Veredicto می تواند برای ضربه زدن به زنگ های شناور جادویی استفاده شود تا موج های صوتی را ایجاد کنند که درهای خاصی را باز می کند. شما همچنین به توانایی‌های دیگری مانند پرش دوبل و اِیر دش دسترسی پیدا خواهید کرد.

مناطق بازی Blasphemous 2

همانطور که به مناطق بیشتری از نقشه دسترسی پیدا می کنید، یک سری دست آورد در بازی پیدا می کنید که باعث ارتقا مهارت های کاراکتر شما می شود.

یک سری مهارت های جادویی درون بازی وجود دارد که جایگزین مناسبی برای اسلحه های بازی است که به دشمنان خود می توانید آسیب های زیادی را وارد کنید که این مهارت ها خیلی مفید تر نسبت به نسخه اول بازی نشان داده می شود.

شما می توانید همزمان دو مورد از این مهارت های جادویی قدرتمند را که از bursts of fire گرفته تا پرتوهای قابل توجهی از انرژی های خاصی را که شامل می شود، کاراکتر خود را مجهز کنید. اَبیلیتی Rosary Beads به شما این امکان را می دهد تا کاراکتر شما را در برابر حملات دشمن مقاوم تر نشان دهد.

شما ممکن است مهارتی را در این بازی پیدا کنید که قدرت Stun کاراکتر شما را افزایش دهد یا Cool Down جاخالی دادن شما را کمتر کند، یا یک مهارتی را پیدا کنید که جون شما را بیشتر کند.

کامباین کردن (ادغام کردن) یک سری از مهارت ها در این بازی به شما کمک بسیار زیادی می کند، زیرا امتیازات بیشتری را از آن خود می کنید.

تعدادی فروشنده در منطقه هاب قرار دارند که به شما این امکان را می دهد تا جون خود را ارتقا دهید، آیتم های جدیدی را خریداری کنید و حتی می توانید یکسری از پرک های (Perk) خود را بفروشید تا آیتم های دیگری را جایگزین آن کنید.

در بعضی از مناطق بازی نقاطی وجود دارد که شما میتوانید کاراکتر خود را به آن نقاط تله پورت کنید. ولی در بعضی از نقاط، بازی امکان تله پورت شدن را به شما نمی دهد زیرا آن نقطه را هنوز باز یا آنلاک نکرده اید. در عوض فقط می‌توانید به سرعت بین چند نقطه تعیین‌شده جابه‌جا شوید. حتی با وجود این مشکلات، Blasphemous 2 دنباله‌ای عالی است که پیشرفت فوق العاده چشمگیری نسبت به نسخه ی قبلی خود داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

iOS 18 ممکن است برخی از برنامه های بومی آیفون را اصلاح کند

iOS 18 و اصلاح برخی از برنامه های بومی آیفون

iOS 18 در حال حاضر به عنوان جاه طلبانه ترین به روز رسانی در سال های اخیر تبلیغ می شود. انتظار می‌رود که با تغییرات عمده، پیشرفت‌ها و ویژگی‌های هوش مصنوعی مولد همراه باشد.