Search
Close this search box.

اپل Vision Pro میزبان برنامه های Microsoft

هدست جدید واقعیت افزوده (AR) اپل، Vision Pro، با مجموعه ای از محصولات مایکروسافت آفیس ادغام خواهد شد. این عینک 3499 دلاری که در رویداد WWDC اپل معرفی شد، با Excel، Word و Teams کار خواهد کرد تا تجربه ای فراگیرتر داشته باشد.

هدست جدید واقعیت افزوده (AR) اپل، Vision Pro، با مجموعه ای از محصولات مایکروسافت آفیس ادغام خواهد شد. این عینک 3499 دلاری که در رویداد WWDC اپل معرفی شد، با Excel، Word و Teams کار خواهد کرد تا تجربه ای فراگیرتر داشته باشد. رابط را می توان با چشم کنترل کرد.

از اطلاعات در WWDC، به نظر می رسید که این نرم افزار بیشتر شبیه نسخه های وب ابزارهای بهره وری است تا برنامه های دسکتاپ.

برای مطالعه (اپل رویداد سالانه WWDC را برگزار کرد) اینجا کلیک کنید

ویژگی کنترل با چشم اپل

تیم های مایکروسافت به طور خاص از شخصیت های سه بعدی اپل، آواتارهای چهره شما که توسط هوش مصنوعی تولید می شوند و همچنین توسط Zoom و Webex در پلتفرم Vision Pro پشتیبانی می شوند، پشتیبانی می کند.

سایر فروشندگان نیز از جدیدترین گجت اپل پشتیبانی خواهند کرد. از جمله موتور بازی محبوب Unity و Adobe، که لایت روم را سازگار می کند تا ویرایش عکس با استفاده از هدست، دوباره با چشمان و همچنین دستان شما قابل کنترل باشد.

به نظر می رسد هدست واقعیت افزوده خود مایکروسافت منسوخ شده است. با اخبار نگران کننده در اوایل سال جاری مبنی بر اینکه این پروژه ممکن است پس از اخراج بسیاری از کارمندان این بخش، از بین رفته باشد.

رویکرد جدید مایکروسافت

در عوض، به نظر می‌رسد که این غول فناوری در سال‌های اخیر تمرکز خود را تغییر داده است. شاید به دلیل کاهش درآمد بخش سیستم عامل ویندوز که زمانی بی رقیب بود.

بنابراین، تمایل مایکروسافت به ادغام آفیس با جدیدترین سخت افزار، علیرغم اینکه اپل دشمن سابق آن بود، تعجب آور نیست. زمانی که تراشه‌های M1 معرفی شدند، مایکروسافت مصمم بود که نرم‌افزارش را با چیپ جدید اپل سازگار کند.

اکنون به نظر می رسد مایکروسافت بیشتر به نرم افزارهای بهره وری و خدماتی مانند آفیس و رایانش ابری علاقه مند است. البته، هوش مصنوعی که یکی از بزرگترین سرمایه گذاران در OpenAI است، شرکتی که در پشت ChatGPT همه جا حاضر است، مدل های خود را به هر محصولی که می تواند متصل می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

iOS 18 ممکن است برخی از برنامه های بومی آیفون را اصلاح کند

iOS 18 و اصلاح برخی از برنامه های بومی آیفون

iOS 18 در حال حاضر به عنوان جاه طلبانه ترین به روز رسانی در سال های اخیر تبلیغ می شود. انتظار می‌رود که با تغییرات عمده، پیشرفت‌ها و ویژگی‌های هوش مصنوعی مولد همراه باشد.