Search
Close this search box.

10 تا از بهترین فیلم های کمیک بوکی دهه 2010، رتبه بندی شده اند

تماشاگران سینما در سال‌های اخیر سالن‌هایی را دیده‌اند که تحت سلطه موج محبوب فیلم‌های ابرقهرمانی هستند. بسیاری از فیلم های تولید شده توسط مارول و دی سی برای برخی از مورد انتظارترین رویدادهای سینمایی دهه 2010 ساخته شده اند.

تماشاگران سینما در سال‌های اخیر سالن‌هایی را دیده‌اند که تحت سلطه موج محبوب فیلم‌های ابرقهرمانی هستند. بسیاری از فیلم های تولید شده توسط مارول و دی سی برای برخی از مورد انتظارترین رویدادهای سینمایی دهه 2010 ساخته شده اند.

برای مطالعه (بهترین فیلم های رایگان در یوتیوب) اینجا کلیک کنید

Captain America: The Winter Soldier (2014)

کارگردانان آنتونی و جو روسو در اولین حضور خود در سینمای ابرقهرمانی، با قرار دادن کاپیتان آمریکا در مقابل دولتی که در این فیلم مهیج جاسوسی مبارزه میکند، به داستان کاپیتان آمریکا روحیه بخشیدند.

کاپیتان آمریکا پس از اینکه متوجه شد هایدرا به S.H.I.E.L.D نفوذ کرده است، با بلک ویدو فرار می کند و مجبور می شود با بهترین دوستش، باکی، که اکنون قاتل شست و شوی مغزی هایدرا است، روبرو شود.

اگرچه این فیلم کاپیتان آمریکا را در دنیای مدرن قرار می دهد، اما با ارائه صحنه های اکشن هاردکور بیشتر، رویکردی تازه به فیلم سازی دارد که مبارزه معروف در آسانسور کاپیتان آمریکا نقطه اوج آن فیلم است که امروزه تبدیل به یک میم شده است.

Captain America: Civil War (2016)

پس از اینکه یکی از ماموریت‌های آن‌ها (انتقام جویان) باعث یک تراژدی بین‌المللی می‌شود، انتقام‌جویان به دو نیم تقسیم می‌شوند، زیرا تحت فشار دولت قرار می‌گیرند که اقدامات خود را محدود کنند، در حالی که کاپیتان آمریکا توطئه‌ای را برای از بین بردن همه آنها آشکار می‌کند.

اگرچه کاپیتان آمریکا و متحدانش بار دیگر خود را در حال فرار از دست مقامات می‌بینند، اما جنگ داخلی بین انتقام‌جویان قدیمی و جدید یعنی بین کاراکترهای که جدید و قدیمی هستند، از جمله بلک پنتر و مرد عنکبوتی را دور هم جمع می کنند تا در نبردی فوق‌العاده برای مقابله با یکدیگر مبارزه کنند.

از آنجایی که دوستان و متحدان در یک مبارزه خام و احساسی از ایده آل ها با هم درگیر می شوند، این فیلم ثابت می کند که بزرگترین تهدیدی که انتقام جویان تاکنون با آن روبرو شده اند، خودشان هستند.

Guardians of the Galaxy (2013)

حتی پس از اینکه انتقام‌جویان زمینه جدیدی را برای ژانر ابرقهرمانی گشودند، نگهبانان کهکشان وارد داستان شدند و مرزهای کاری را که فیلم‌های کمیک‌بوک می‌توانستند انجام دهند، تغییر دادند.

بسیاری از مردم، از جمله بازیگران خود فیلم، فکر می کردند که این اولین بمب باکس آفیس MCU خواهد بود و همین اتفاق هم افتاد، این فیلم تبدیل به یک بمب باکس آفیس در دنیای MCU شد، مردم با خنده و هیجان از این تیم جدید ناسازگار و ترکیب واقعاً عالی آنها حمایت کردند.

کارگردان جیمز گان با گرفتن گروهی از شخصیت‌های ناشناخته از جمله یک درخت سخنگو و یک راکون تفنگدار ثابت کرد که همه مخالفان اشتباه می‌کنند و به لطف داستانی جذاب، تصاویری دیدنی و خنده‌های فراوان، آنها را به یکی از محبوب‌ترین گروه‌های قهرمان مارول تبدیل کرد.

Wonder Woman (2017)

DC Extended Universe با فیلم هایی مانند Batman v Superman و Suicide Squad ناامیدی های زیادی را تجربه کرده است، وقتی Wonder Woman وارد این عرصه شد و از بسیاری از جهات این فیلم به موفقیتی چشمگیر تبدیل شد.

Wonder Woman به عنوان اولین فیلم کمیک بوکی که توسط یک کارگردان زن ساخته شده است، تصویری انقلابی از قهرمان عنوان دارد که استاندارد بالایی برای نحوه ی به تصویر کشیدن زنان در ژانر ابرقهرمانی را دارد.

داستان از منشأ این جنگجوی آمازون که مبارزه او برای صلح و عشق در طول جنگ جهانی اول را به تصویر می‌کشد، یک ماجراجویی دوست‌داشتنی، متفکرانه و اکشن است که هر آنچه را که مخاطبان در یک فیلم کمیک بوک می‌خواهند در خود دارد.

Logan (2017)

لوگان بیمار که در دنیایی بدون جهش‌یافته ها در حال مردن است، با دختر جوانی که قدرت هایی همانند قدرت‌های خودش دارد روبرو می‌شود و به او کمک می‌کند تا از اسیرشدگان سابقش پناهندگی بگیرد. این فیلم هیچ چیز را در نمایش خشن دنیای آخرالزمانی لوگان و ضربه های بدی که بر او و عزیزانش وارد شده است را نشان نمی دهد.

لوگان در این فیلم متفاوت تر از اکثر فیلم‌های کمیک بوکی خود بازی می‌کند و جوهر فیلم‌های قدیمی و وسترن کلاسیک را به تصویر می‌کشد تا به ابرقهرمان عنوان‌دار خداحافظی غم‌انگیز اما مناسبی را نشان بدهد.

The Avengers (2012)

قبل از ظهور این فیلم، یک فیلم متقاطع ابرقهرمانی در مقیاس و جاه طلبی آن تقریبا غیرممکن به نظر می رسید. اما استودیو مارول سنت ها را زیر پا گذاشت تا یکی از تاثیرگذارترین بلاک باسترهای ساخته شده را به نمایش بگذارد.

در اولین فیلم مشترکشان، انتقام‌جویان جمع می‌شوند تا زمین را از دست خدای شیطان لوکی و ارتش بیگانه‌اش چیتائوری نجات دهند و در نیویورک با آنها مبارزه کنند.

اگرچه برخی از جنبه‌های این فیلم چه خوب یا بد ممکن است امروز پایدار نماند، ولی انتقام‌جویان سینمای مدرن را تغییر دادند و زمینه را برای تسلط فیلم‌های ابرقهرمانی در سینماها در دهه گذشته فراهم کردند.

Black Panther (2018)

به لطف تلاش تماشایی استودیو مارول و کارگردان رایان کوگلر، بلک پنتر به دنیا ثابت کرد که با بازیگران سیاه‌پوست می‌توانند به فیلم‌های موفق تبدیل شوند.

این فیلم مخاطبان را به کشور آفریقایی واکاندا می برد، جایی که مردم آن زندگی آزاد و مرفهی دارند و رهبران آن بر ظلم غلبه می کنند. در عین حال، واکاندا محل اصلی درگیری است، زیرا پادشاه تی چالا باید با پسر عمویش کیلمونگر و دیگر رقبای تاج و تخت روبرو شود، و باید تصمیم بگیرند که آیا باید منابع کشورشان را با بقیه به اشتراک بگذارند یا خیر.

این همان فیلم ابرقهرمانی است که مخاطبان سیاه پوست آرزوی همچین چیزی را داشتند، و با مطرح کردن فرهنگ آفریقایی و مسائل مربوط به نژاد آفریقایی، مارول به یک انقلاب سینمایی و فرهنگی با تأثیری طولانی مدت تبدیل شده است.

فوت چدویک بوسمن باعث شد که در قسمت دوم این فیلم حضور نداشته باشد و فوت این بازیگر برای همه ی مارول فن ها بسیار ناراحت کننده بود.

Avengers: Infinity War (2018)

Avengers: Infinity War شاهد این قضیه بود که تانوس بالاخره سرش را بالا گرفت و خودش همراه نیروهایش دنبال هر شش سنگ بی نهایت رفتند تا جمعیت دنیا را کاهش دهد.

برای فیلمی که در MCU پخش می شود، Infinity War یک داستان فوق‌العاده تاریک با ریسک‌های باورنکردنی را نشان می‌دهد. با وجود این، تانوس استاندارد بالایی را برای افراد شرور در سینما تعیین کرد، زیرا او معتقد است که با از بین بردن نیمی از زندگی، جهان را از نابودی نجات می دهد. این فیلم همه را در شوکه کرد، هیچکس فکر نمی کرد که آخر این فیلم بعضی از کاراکترها را از صحنه محو کند.

Avengers: Endgame (2019)

برای خنثی کردن تمام آسیب‌هایی که تانوس با بِشکن مخوف خود وارد کرد، انتقام‌جویان را مجبور کرد تا به گذشته سفر کنند تا سنگ‌های بی‌نهایت را دوباره بازیابی کنند و همه کسانی را که توسط بِشکن تانوس از بین رفته اند را بازگردانند. به عنوان نقطه اوج Infinity Saga، Endgame نشان می‌دهد که Avengers در حال بازبینی بسیاری از بهترین لحظات MCU است.

Spider-Man: Into the Spider-Verse (2018)

به همان اندازه که Across The Spider-Verse فیلم عالی بود، فیلم اصلی همچنان بهترین فیلم است. Spider-Man: Into the Spider-Verse به عنوان نامه‌ای عاشقانه به کمیک‌های کلاسیک وب‌اسلینگر عمل می‌کند، که بسیاری از داستان‌های کلاسیک خود را تخریب می‌کند. در عین حال این فیلم به اندازه کافی حس کامل دراماتیک بودن را به داستان اضافه می کند تا داستان فیلم جدی گرفته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

iOS 18 ممکن است برخی از برنامه های بومی آیفون را اصلاح کند

iOS 18 و اصلاح برخی از برنامه های بومی آیفون

iOS 18 در حال حاضر به عنوان جاه طلبانه ترین به روز رسانی در سال های اخیر تبلیغ می شود. انتظار می‌رود که با تغییرات عمده، پیشرفت‌ها و ویژگی‌های هوش مصنوعی مولد همراه باشد.