Search
Close this search box.

جذاب ترین طرح مفهومی ویندوز 12 که دیده شده

به لطف برخی ایده های هوشمندانه و ترفندهای شسته و رفته برخی از کانسپت های ویندوز 12 برجسته می شود. آنها سعی می کنند ویژگی های موجود در ویندوز 11 را در نظر بگیرند و ظاهر و قابلیت استفاده آن را بهبود بخشند

چند ماه پیش، گزارشی حاکی از برنامه های مایکروسافت برای بازگشت به عرضه نسخه اصلی ویندوز هر سه سال یکبار بود. گرچه ما تایید رسمی از سوی مایکروسافت نداریم، این شرکت قبلاً با افشای یک نمونه اولیه با برخی تغییرات اساسی رابط کاربری، این شگفتی را از بین برده است. در حالی که منتظر غول نرم افزاری برای تایید یا رد شایعات در مورد ویندوز 12 هستیم، کاربران مشغول ساختن ویدیوهای مفهومی هستند و ما فکر می کنیم که مایکروسافت می تواند یکی دو چیز را از این طرح ویندوز مفهومی اضافه کند.

به لطف برخی ایده های هوشمندانه و ترفندهای شسته و رفته برخی از کانسپت ها برجسته می شود. آنها سعی می کنند ویژگی های موجود در ویندوز 11 را در نظر بگیرند و ظاهر و قابلیت استفاده آن را بهبود بخشند. به عنوان مثال، یک منطقه ویجت پویاتر با پخش کننده رسانه، برنامه تقویم، سهام و آب و هوا. طرف دیگر taskbar می تواند انواع دیگر اعلان ها مانند اتصال دستگاه های بلوتوث را ارائه دهد.

این مفهوم همچنین بخش تنظیمات سریع را با تمرکز اصلی نه بر ظاهر، بلکه بر قابلیت استفاده، نشان می دهد. دستگاه‌های بلوتوث و شبکه‌های Wi-Fi موجود، بلافاصله وقتی flyout را باز می‌کنید، بدون نیاز به کلیک اضافی ظاهر می‌شوند.

بخش مورد علاقه من از این مفهوم این است که چگونه ویجت های ویندوز و تصاویر پس زمینه پیش فرض را بازسازی می کند. علاوه بر برد استاندارد ویندوز ویجت، “ویندوز 12” موجود در ویدئو، قابلیت پین کردن ویجت ها را به دسکتاپ و سازگار کردن تصویر زمینه با آنها را ارائه می دهد. این یک دسکتاپ با ظاهری منظم،  فضای زیادی برای شخصی‌سازی ایجاد می‌کند، بدون اینکه به داشتن ویجت‌ها در جایی که باید باشند اشاره کنیم.

در نهایت، خالق این مفهوم با تقسیم دو برنامه در یک پنجره و گروه‌بندی فایل‌ها در مجموعه‌های داخل فایل اکسپلورر (مشابه مجموعه‌ها در مایکروسافت اج) روشی جایگزین برای multitasking ارائه می‌کند.

به طور کلی، من واقعاً این رو دوست دارم بسیار جذاب و خوب ساخته شده است، چه ایده ای ارائه می دهد و چگونه تعادل بین ظاهر و ویژگی ها را حفظ می کند. کاش مایکروسافت می توانست به جای پر کردن سیستم عامل خود با تبلیغات مزاحم، این ایده ها را در نسخه بزرگ بعدی ویندوز قرض بگیرد و اجرا کند.

منبع: neowin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

iOS 18 ممکن است برخی از برنامه های بومی آیفون را اصلاح کند

iOS 18 و اصلاح برخی از برنامه های بومی آیفون

iOS 18 در حال حاضر به عنوان جاه طلبانه ترین به روز رسانی در سال های اخیر تبلیغ می شود. انتظار می‌رود که با تغییرات عمده، پیشرفت‌ها و ویژگی‌های هوش مصنوعی مولد همراه باشد.