Search
Close this search box.

رقیب تسلا مجارستان را میدان مبارزه کرد!

شرکت BYD چین اولین کارخانه خودروهای الکتریکی اروپایی خود را در مجارستان می سازد. یکی از بزرگترین تولیدکنندگان خودروهای الکتریکی در جهان، BYD چین است که اولین کارخانه اروپایی تولید خودروهای برقی خود را در مجارستان افتتاح خواهد کرد. این آخرین گام در تلاش های این کشور اروپای مرکزی برای تبدیل شدن به یک هاب برای تولید EV جهانی است.

مطالعه فناوری تسلا که احتمالا از شما یک قاتل می سازد!
پتر سییارتو، وزیر امور خارجه در بیانیه ای که در صفحه فیس بوک خود منتشر کرد، گفت که BYD این کارخانه را در نزدیکی شهر Szeged در جنوب مجارستان احداث خواهد کرد و انتظار می رود هزاران شغل برای منطقه ایجاد کند.
او گفت که این پروژه «یکی از بزرگترین سرمایه گذاری ها در تاریخ اقتصادی مجارستان خواهد بود» و افزود که دولت، مشوق های مالی برای BYD برای ساخت ابن کارخانه ارائه خواهد کرد که به گفته او جزئیات آن در تاریخ بعدی منتشر خواهد شد.
سییارتو گفت که ساخت این کارخانه موضع اقتصاد مجارستان را بیشتر تقویت می کند، پایه های رشد اقتصادی بلندمدت را بهبود می دهد و موقعیت مجارستان را در گذار جهانی خودروهای الکتریکی ارتقا می بخشد.

آیا مجارستان در انقلاب فناوری پیشرو است؟

مجارستان در سال‌های اخیر به دنبال تبدیل شدن به قطب جهانی تولید باتری‌های لیتیوم یونی در عصری بوده است که دولت‌ها به طور فزاینده‌ای به دنبال محدود کردن انتشار گازهای گلخانه‌ای با تغییر به خودروهای الکتریکی هستند.
سامسونگ کره جنوبی، CATL چین و سایر شرکت‌ها کارخانه‌هایی در اطراف مجارستان ساخته‌اند که واکنش‌های برخی ساکنان محلی و گروه‌های زیست‌محیطی را برانگیخت که نگران عواقب آن برای محیط‌زیست هستند.
کارخانه باتری 100 گیگاوات ساعتی CATL در دبرسن، که انتظار می‌رود حدود 9000 شغل ایجاد کند، تاکنون بزرگترین کارخانه تولید باتری‌های برقی در مجارستان است که بخشی از استراتژی دولت برای خدمت به خودروسازان خارجی حاضر در این کشور مانند خودروسازان آلمانی آئودی، بی‌ام‌و و مرسدس بنز است. در حالی که آنها به سمت وسایل نقلیه با باتری حرکت می کنند.

رقابت چین با تسلا در بزرگترین پروژه مجارستان

BYD که بزرگترین رقیب جهانی تسلا در تولید خودروهای برقی است، در حال حاضر یک کارخانه تولید اتوبوس برقی در شهر کوماروم در شمال غربی مجارستان دارد. اما کارخانه برنامه ریزی شده Szeged اولین کارخانه بزرگ تولید خودروهای برقی مصرف کننده در اروپا برای یک خودروساز چینی خواهد بود.
شهردار سگد، لازلو بوتکا، گفت که «موقعیت جغرافیایی و توسعه لجستیکی شهر به نامزدی و در نهایت برنده شدن برای میزبانی این کارخانه کمک کرده است.» وی گفت که برای پروژه، آماده سازی زمین 300 هکتاری آغاز شده است.
Szeged در نزدیکی مرز مجارستان با صربستان قرار دارد و یک کریدور ریلی است که دولت مجارستان به طور مشترک با پکن به عنوان بخشی از ابتکار تجارت جهانی کمربند و جاده چین ایجاد کرده است.
سییارتو روز جمعه گفت «تصمیم BYD برای افتتاح کارخانه خود در مجارستان پس از 224 دور مذاکره بین شرکت و دولت مجارستان صورت گرفته شد.»
سییارتو گفت: «این سرمایه‌گذاری بر این واقعیت تأکید می‌کند که مجارستان در انقلاب فناوری پیشرو است.»

بی وای دی یک شرکت خودروساز چینی است که به تولید خودروهای الکتریکی و خودروهای جدید انرژی محور معروف است. این شرکت در زمینه تولید انواع خودروهای الکتریکی شهری و اتوبوس‌های الکتریکی فعالیت دارد و در حوزه باتری‌های لیتیوم-یون نیز فعالیت داشته است. بی وای دی به طور مداوم در توسعه فناوری‌های نوین و راه‌حل‌های انرژی پاک سرمایه‌گذاری می‌کند.
این شرکت به تازگی در حال رقابت با تسلا، یکی از پیشروهای صنعت خودروهای الکتریکی، برای افزایش تولید و فروش خودروهای برقی می‌باشد. بی وای دی از زمان تأسیس در سال 2003، با تمرکز بر توسعه تکنولوژی باتری و محصولات خودروی برقی، وارد بازار خودروهای الکتریکی برای رقابت با تسلا یکی از شرکت‌های پیشتاز در تکنولوژی باتری و اتومبیل‌های الکتریکی شده است. این رقابت به توسعه و نوآوری بیشتر در صنعت خودروسازی انجامیده و انتخاب گسترده‌تری از خودروهای الکتریکی برای مصرف‌کنندگان ایجاد می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

iOS 18 ممکن است برخی از برنامه های بومی آیفون را اصلاح کند

iOS 18 و اصلاح برخی از برنامه های بومی آیفون

iOS 18 در حال حاضر به عنوان جاه طلبانه ترین به روز رسانی در سال های اخیر تبلیغ می شود. انتظار می‌رود که با تغییرات عمده، پیشرفت‌ها و ویژگی‌های هوش مصنوعی مولد همراه باشد.