Search
Close this search box.

هیوندای مرزهای دور زدن را جابجا کرد!

شرکت خودروسازی هیوندای از فناوری درایو «سیستم e-Corner» در خودرو موبیون خود رونمایی کرد. این فناوری هر تصمیمی را که بخواهید هنگام دور زدن بگیرید مخصوصا در فضاهای تنگ و محدود برایتان به راحتی انجام می دهد. «سیستم e-Corner» به وسیله نقلیه اجازه می دهد تا به صورت جانبی و مورب حرکت کند و همچنین چرخش های ثابت 360 درجه را انجام دهد.
این سیستم روی چرخ جلوی سمت چپ هیوندای Ioniq 5 EV نصب شده است. تامین کننده جهانی خودرو هیوندای موبیس، برای اولین بار در کنفرانس فناوری CES در لاس وگاس از فناوری موتور الکتریکی درون چرخ سیستم e-Corner رونمایی کرد.

مطالعه چالش سرقت خودروهای هیوندای و کیا توسط گروه Kia Boys

«سیستم e-Corner» این شرکت، که روی هیوندای Ioniq 5 EV یا همان هاچ بک الکتریکی محبوب هیوندا نصب شده است، موتورهای الکتریکی و اجزای واحد محرک را در توپی چرخ ادغام می‌کند و نیاز به نیم شفت‌های با سرعت ثابت مانند طراحی سنتی خودروهای الکتریکی را از بین می‌برد. سیستم eCorner به هر چرخ اجازه می دهد تا به طور مستقل حرکت کند و به وسیله نقلیه اجازه می دهد در یک حرکت جانبی یا مورب حرکت کند و همچنین چرخش های ثابت محوری را انجام دهد.
شرکت کنندگان CES در لاس وگاس این فرصت را داشتند که مانورهای موبیون EV را ببینند چیزی که شاید قبلاً هرگز ندیده بودند. هیوندای موبیس این سیستم را «خرچنگ درایو» نامید و اعلام کرد که در سال 2023 تست های موفقیت آمیزی در جاده ها از قابلیت های فرمان پیشرفته 4 چرخ خود انجام داده است.

«سیستم e-Corner» در خودروی هیوندا

در خودروهای الکتریکی سنتی، موتورهای الکتریکی نیرو را به چرخ‌هایی می‌فرستند که شامل یک واحد e-drive یکپارچه است. با سیستم دیفرانسیل محرک، موتورها در نزدیکی هر توپی چرخ قرار می گیرند و فضای بیشتری را برای مسافران یا بار باز می کنند. در حالی که هیوندای موبیس اجزای ترمز، فرمان و سیستم تعلیق خودرو را در سیستم e-Corner ادغام کرده است.

Le Young-kook، معاون رئیس و رئیس آزمایشگاه الکتریکی سازی شرکت، در بیانیه مطبوعاتی گفت: «فناوری In-Wheel شامل قرار دادن چهار موتور کوچک در داخل هر چرخ است، برخلاف موتور محرکه بزرگ که معمولاً در خودروهای الکتریکی استفاده می شود این پیکربندی هر چرخ را قادر می‌سازد تا قدرت خود را به طور مستقل تولید کند.» خودروی مفهومی Mobion همچنین دارای نورپردازی LED ویژه برای هشدار به عابران پیاده نزدیک و همچنین سه واحد لیدار یکپارچه است که به عنوان حسگرهای رانندگی مستقل عمل می کنند. دو لیدار مسافت کوتاه موبیون در نزدیکی چراغ‌های جلوی چپ و راست قرار دارند. سومین لیدار مسافت طولانی در قسمت جلوی وسط خودرو نصب شده است.
لیدار از حرکت جانبی Mobion EV برای شناسایی اشیاء نزدیک در هر دو طرف وسیله نقلیه از جمله عابران پیاده پشتیبانی می کند، بنابراین خودرو می تواند با خیال راحت مسیر را به صورت مورب تغییر دهد. روشنایی LED ویژه، شامل یک نمایشگر خارجی برای عملکرد ایمن تر در محیط های شهری است. دو حسگر لیدار در مسافت کوتاه می توانند عابران پیاده را تشخیص دهند، در حالی که واحد روشنایی LED در سپر جلو، مسیر حرکت آن ها را هنگام عبور از خیابان نشان می دهد.
هیوندای موبیس همچنین چراغ‌هایی را اضافه کرده است که می‌توانند نمادهایی را روی سطح جاده نشان دهند، از جمله نوارهای خط عابر پیاده که عابران پیاده می‌توانند از آن ها به عنوان راهنمایی برای عبور از خیابان استفاده کنند. موتورهای درون چرخ این شرکت هرگز در خودروهای تولیدی استفاده نشده اند، اما هیوندای موبیس می گوید که سیستم e-Corner برای تولید انبوه آماده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

iOS 18 ممکن است برخی از برنامه های بومی آیفون را اصلاح کند

iOS 18 و اصلاح برخی از برنامه های بومی آیفون

iOS 18 در حال حاضر به عنوان جاه طلبانه ترین به روز رسانی در سال های اخیر تبلیغ می شود. انتظار می‌رود که با تغییرات عمده، پیشرفت‌ها و ویژگی‌های هوش مصنوعی مولد همراه باشد.