Search
Close this search box.

اولین دستگاه تاشو اپل شاید آیفون نباشد

اولین دستگاه تاشو اپل شاید آیفون نباشد
گزارش‌های اخیر برنامه‌های اپل برای یک دستگاه تاشو اپل را آشکار کردند. بخش گوشی‌های تاشو از زمانی که سامسونگ در سال 2019 پیشگام شد، مسیر طولانی را طی کرده است.

گزارش‌های اخیر برنامه‌های اپل برای یک دستگاه تاشو اپل را آشکار کردند. بخش گوشی‌های تاشو از زمانی که سامسونگ در سال 2019 پیشگام شد، مسیر طولانی را طی کرده است.

غول فناوری کوپرتینویی در این رقابت عقب افتاده است. اکنون، DigiTimes گزارش می‌دهد که اولین پیشنهاد تاشو اپل آیفون نخواهد بود.

مطالعه اوپو از صنعت گوشی تاشو خارج نمی شود

DigiTimes در گزارش paywalled خود به منابع زنجیره تامین اشاره می‌کند. این رسانه ادعا می‌کند که اپل حداقل پنج سال است که روی اولین دستگاه تاشو خود کار می‌کند. این نشریه افزود که این دستگاه می‌تواند یک دستگاه بزرگ‌تر به جای یک آیفون تاشو باشد.

این نشان می‌دهد که اپل می‌تواند مسیر متفاوتی را در بخش تاشو با تبلت یا حتی یک نوت بوک در پیش بگیرد. در این گزارش همچنین آمده است که طراحی در حال انجام بوده و فاز پروژه نیز رو به اتمام است. این شرکت به تولید انبوه نزدیک می‌شود.

شایان ذکر است که DigiTimes تنها به دستگاه تاشو اپل به عنوان یک دستگاه بزرگ‌تر اشاره می‌کند. این ما را به این حدس می‌رساند که می‌تواند بخشی از خط تولید iPad یا یک دسته محصول کاملاً جدید باشد. این گزارش بار دیگر تاکید می‌کند که اپل کار روی دستگاه‌های تاشو را تعلیق نکرده است. همچنین تایید می‌کند که گزارش‌های قبلی مبنی بر توقف توسعه به دلیل مشکلات صفحه‌نمایش و انتقال تیم ویژن پرو به یک پروژه تاشو هر دو درست است.

اپل در حال تصمیم گیری پیرامون اولین دستگاه تاشو خود

اولین دستگاه تاشو اپل شاید آیفون نباشد
اولین دستگاه تاشو اپل شاید آیفون نباشد

انتظار می‌رود اپل اولین گوشی تاشو خود را در سال 2025 یا شاید بعد از آن عرضه کند. این شرکت معمولاً با راه‌اندازی‌های جدید زمان می‌برد. در مورد بخش تاشو، قابل درک است زیرا مکانیزم لولا در قلب دستگاه قرار دارد و غول فناوری کوپرتینویی نمی‌خواهد کیفیت را به خطر بیندازد. برای هیجان زده شدن خیلی زود است و این گزارش را باید با یک شایعه دانست.

در دیگر خبرها سه ماهه تعطیلات سال 2023، لحظه مهمی برای اپل بود، زیرا با فروش 12.4 میلیون دستگاه نسبت به سال گذشته رشد متوسطی را تجربه کرد. این دستاورد به یک دوره هفت چهارمی پایان داد که در آن سامسونگ پیشتاز این مجموعه بود.

این جابجایی در صدر تنها داستان موفقیت اپل محسوب نشده و بلکه نشان دهنده پویایی بازار گسترده تر است. به طور کلی، فروش گوشی های هوشمند در اروپا در سه ماهه چهارم سال 2023 با 3 درصد کاهش به 37.8 میلیون دستگاه رسیده است. سامسونگ، علی‌رغم اینکه با کاهش 12 درصدی به 10.8 میلیون دستگاه مواجه بود، تا حدی به لطف سری S و قوی خود توانست جایگاه خود را حفظ کند.

رقابت به همین جا ختم نشده و شیائومی، موتورولا و آنر نیز حضور خود را نشان داده و موتورولا و آنر به ترتیب 73 و 116 درصد رشد سالانه را بدست آوردند. با این حال، مدل‌های رده بالای اپل، به‌ویژه آیفون 15 پرو، بودند که تقریباً 40 درصد از بازار را به خود اختصاص داده که رکوردی برای گوشی‌های هوشمند در اروپا به حساب می آید.

تحلیلگران به روند رو به رشد به سمت دستگاه های پیشرفته اشاره کرده و به اقدامات استراتژیک اپل برای سرمایه گذاری در چرخه‌های بروزرسانی آتی اشاره می کنند. همکاری با موسسات مالی مانند Santander در اسپانیا بخشی از استراتژی اپل برای گسترش دامنه بازار به حساب می آید. با پیش‌بینی رشد تک رقمی بازار گوشی‌های هوشمند اروپا در سال 2024، تاکید روزافزون بر افزایش تجربه کاربر از طریق هوش مصنوعی، شخصی‌سازی و ادغام یکپارچه اکوسیستم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

iOS 18 ممکن است برخی از برنامه های بومی آیفون را اصلاح کند

iOS 18 و اصلاح برخی از برنامه های بومی آیفون

iOS 18 در حال حاضر به عنوان جاه طلبانه ترین به روز رسانی در سال های اخیر تبلیغ می شود. انتظار می‌رود که با تغییرات عمده، پیشرفت‌ها و ویژگی‌های هوش مصنوعی مولد همراه باشد.